Archiwalne zdjęcia budowy wieży radiowo-telewizyjnej i starego basenu w Ostrołęce są ważnym źródłem informacji o historii miasta. Dzięki nim możemy zobaczyć, jak wyglądało miasto w przeszłości i jak się zmieniło na przestrzeni lat.
Lata 70. XX wieku w Ostrołęce. Unikalne zdjęcia
Wieża radiowo-telewizyjna w Ostrołęce powstała w 1977 roku, rok później otwarto pływalnię przy ul. Piłsudskiego. Basen ten był popularnym miejscem spotkań mieszkańców miasta, ale został już rozebrany po tym, jak władze miasta w 2017 roku podpisały umowę z dzierżawcą, który okazał się oszustem. Obiekt został totalnie zniszczony, a ruina nadawała się jedynie do rozbiórki.
Archiwalne zdjęcia pokazują, jak wyglądała budowa wieży radiowo-telewizyjnej i starego basenu w Ostrołęce. Zdjęcia te są unikalne, ponieważ dokumentują ważny okres w historii miasta. Wieża radiowo-telewizyjna w Ostrołęce stoi wciąż w centrum i jest nadal ważnym elementem krajobrazu miasta. Jest to symbol postępu i rozwoju, ale też popularny punkt orientacyjny. Stary basen, choć już nie istnieje, pozostaje w pamięci mieszkańców Ostrołęki jako miejsce, w którym spędzali wiele miłych chwil.
Wasze opinie
STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
~Realista, 13:27 28-12-2024, 100%
Te zdjęcia przypominają mi wspomnienia tamtych czasów ,chciałem pracować na tym przekaźniku - nawet wystąpiono o mnie do mojej firmy , dostałem zgodę ale za kilka dnie została ona cofnięta .Nie wiem czy to była złośliwość szefa czy ,że byłem tak cennym pracownikiem. losy potoczyły się inaczej - zwolniłem się sam tej firmy i zacząłem inną działalność w dziedzinie którą polubiłem - byłem nawet mistrzem Polski w swojej profesji ,pisał o tym w tamtym czasie Tygodnik Ostrołęcki p. Marek .
~Gj, 14:45 28-12-2024, 100%
@~Realista
No widzisz, tak musiało być.
~Realista, 15:17 28-12-2024, 100%
@~Gj
Marzyłem o tej pracy ,ale w innej tez się spełniłem wiele mieszkańców miasta i okolic a nawet sąsiednich powiatów czekało z niecierpliwością na mnie i dziękowało mi bardzo zapraszając na herbatkę jak będę w okolicy .Ale to są moje miłe wspomnienia wielu z tych ludzi już nie ma .
~braki zaległości poprzedn, 15:55 28-12-2024, 100%
Szkoda, że nie budowano więcej wieżowców, szczególnie na nowo budowanym osiedlu Centrum i innych osiedlach co najmniej 4 klatkowe. To pozwoliłoby zaoszczędzić na terenach w przyszłości dla rozwoju miasta. Brakuje konsekwencji budowy głównych 2 pasmowych arterii drogowych i wylotów z miasta. Powinien być już wówczas powstać dwupasmowy most na wysokości u.. kr Jana Sobieskiego (planowano) do ulicy Goworowskiej i dalej do obwodnicy.
Jak budowano nowe miasto powinno powstać kilka lini tramwajowych do zakładów pracy, szpitala i dworca PKP, ale na osiedlu centrum lub na osiedlu Pomian w kierunku Grabowa.
Ponieważ w Ostrołęce powstała Elektrownia A i B, powinno rozbudować o nowy blok Elektrowni C. To dałoby ponad 1000 MGW. Powinno równiez rozbudować OZCP zatrudniające ponad 5,5 tysiąca z 2, 6 tys. Oraz obok duże zakłady poligraficzne, Kartograficzne. Powinna mieć własną rozgłośnie radiową i ponadlokalną prasę np. Przegląd Ostrołęcki, codzienna gazeta. sąsiednie powiaty wokół Ostrołęki.
Władze partyjne zaprzepaściły rozbudowę lini kolejowej do Tłuszcza na 2 tory , podobnie do Małkini. Oraz odtworzenia lini do Spychowa i Szczytna przez Szczytno i Lipowiec. I przynajmniej jedna dwupasmowa drogę w kierunku do Warszawy przez Wyszków lub Pułtusk. szkoda co teraz widać jak miasto ma długa stagnację i dalej nic się praktycznie nie dzieje w realizacji ośrodka ponadregionalnego w Północo-Wschodnim Mazowszu. Nie powstały równiez Wyższe uczelnie np. Akademia Wychowania Fizycznego, Wyższa szkoła Pedagogiczna i filia Politechniki warszawskiej dla lokalnej kadry dla ostrołęckich zakładów pracy.
~Realista, 18:22 28-12-2024, 100%
@~braki zaległości poprzedn
O rozwoju naszego miasta decydowały władze partyjne ''przewodniej siły narodu''i jej 2 kwiatków do kożucha. Można by pokazać ile mieliśmy budynków komitetów partyjnych i jak była ich powierzchnia .Oraz przypomnieć ,że w każdej firnie było coś takiego jak pierwszy sekretarz partii ,który patrzył na ręce każdemu pracownikowi i decydował o awansie na wyższe stanowisko . Warunkiem awansu było wstąpienie do tej przewodniej siły narodu.
~Anna-Kurpiowska Panna, 21:33 28-12-2024, 0%
@~Realista
Dobry wieczór!
Zgadzam się, że za PRLu "o rozwoju naszego miasta decydowały władze partyjne ''przewodniej siły narodu'' i jej 2 kwiatki do kożucha" (czyt. ZSL i SD). Dlatego min. te nędzne władze partyjne, doprowadziły do budowy min. Elektrociepłowni, Elektrowni B, Zakładów Mięsnych, Prefabetu, Ostrołęckiej "Celulozy", Oczyszczalni Ścieków, Proszkowni Mleka, Spółdzielni "Przyszłość", krytej pływalni, stadionu sportowego, dwóch szpitali, kilku szkół, kilku lokali gastronomicznych i dziesiątków bloków mieszkalnych...
Teraz, za przyczyną "naszej młodej demokracji", zarówno po "władzach partyjnych", jak i po budynkach i zakładach przemysłowych "przewodniej siły narodu", pozostały tylko wspomnienia, ruiny i zgliszcza. A wszystko to, siłami wszystkich ostrołęczan i przyjezdnych, zbudowała "przewodnia siła narodu".
Proszę napisać, co w Ostrołęce przez ok. 35 lat trwania, zbudowała "nasza młoda demokracja?"
Pozdrawiam...
~Al Cipano, 21:37 28-12-2024, 50%
@~braki zaległości poprzedn
I jeszcze do tego kosmodrom i sieć metra.
~Brezniew, 23:56 28-12-2024, -
@~braki zaległości poprzedn
Nie zapominaj że czuwał nad nami i nas okradał ZSRR...
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.