2023-01-25T10:35:09+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Sprawca rozboju zatrzymany krótko po zdarzeniu. Kary może spodziewać się także jego partnerka

REKLAMA
zdjecie 208
zdjecie 208
fot. eOstroleka.pl/KMP w Ostrołęcefot. eOstroleka.pl/KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
9

Policjant z Ostrołęki w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę rozboju. 30-latek oraz jego partnerka, która skradziony telefon zdążyła już wstawić do lombardu, nie unikną odpowiedzialności karnej.

Zgłoszenie dotyczące rozboju na mieszkańcu Ostrołęki mundurowi zostali powiadomieni pod koniec ubiegłego tygodnia. Na terenie jednego z osiedli podszedł do poszkodowanego około 30-letni mężczyzna i zażądał pieniędzy. Kiedy usłyszał odmowę, zaczął uderzać pokrzywdzonego w głowę, po czym z kieszeni kurtki zabrał mu telefon.

Na miejscu już po chwili byli ostrołęccy policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Po zebraniu rysopisu natychmiast rozpoczęło się poszukiwanie sprawcy tego przestępstwa. Policyjny komunikat w tej sprawie trafił do wszystkich patroli pełniących w tym czasie służbę na terenie Ostrołęki. Dzięki bardzo dobremu przepływowi informacji w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce informacja o zdarzeniu została przekazana policjantom, będącym na wolnym. Niespełna trzy godzin później, funkcjonariusz z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. Policjant będący wtedy po służbie postanowił natychmiast zareagować, by zatrzymać sprawcę rozboju. O sytuacji został powiadomiony także oficer dyżurny ostrołęckiej komendy, który wysłał na miejsce policyjne patrole.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Podejrzewany o rozbój mężczyzna został zatrzymany, a w toku prowadzonego postępowania usłyszał zarzut rozboju, za co grozi od 2 do 12 lat więzienia. Został aresztowany na okres 3 miesięcy. Nie uniknie odpowiedzialności również jego partnerka, która wstawiła zdobyty w wyniku rozboju telefon do jednego z ostrołęckich lombardów. Kobieta usłyszała już zarzut dotyczący paserstwa.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×