eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Pijany senior spowodował wypadek i uciekł. Uszkodzonym oplem nie odjechał zbyt daleko [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KPP w Wyszkowiefot. KPP w Wyszkowie
REKLAMA
Lubię to1

Pijany 74-latek uderzył swoim oplem w ciężarówkę a następnie próbował uciec doszczętnie zniszczonym autem. Daleko jednak nie odjechał. Senior wydmuchał w alkomat promila, dwa razy więcej wykazało badanie pasażerki opla.

Wczoraj o godzinie 22.40 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie od kierowcy ciężarówki. Z relacji mężczyzny wynikało, że na węźle komunikacyjnym trasy S-8 w miejscowości Turzyn kierowca osobowego opla uderzył w jego pojazd i uciekł z miejsca.

Do działań zostały skierowane wszystkie pobliskie patrole, aby jak najszybciej ująć uciekiniera. I tak w niespełna 10 minut od zgłoszenie policjanci patrolówki na ul. Białostockiej w Wyszkowie zauważyli uszkodzonego opla, który na widok radiowozu zjechał na pobocze. Mundurowi natychmiast podjechali do osobówki i zatrzymali do kontroli drogowej. Auto było doszczętnie zniszczone. Po podejściu do samochodu funkcjonariusze szybko zorientowali się co było powodem takiego zachowania. Od kierującego mężczyzny było czuć alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem w organizmie 74-letniego mieszkańca powiatu wyszkowskiego wykazało 1,5 promila alkoholu. Równie pijana była 51-letnia pasażerka opla, która w organizmie miała prawie 3 promile.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy KPP w Wyszkowie.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 74-letniemu kierowcy opla. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego  musi teraz liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia, minimum 3-letni zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo niezależenie od orzeczonej przez sąd kary, obligatoryjnie orzeka on również świadczenie pieniężne w wysokości  nie niższej niż 5 tys. zł., które trafia na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 74-latek odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.  Ponieważ pijany mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia ochrona, jaką zapewniał ubezpieczyciel, ustała. Teraz kierowca będzie musiał zwrócić odszkodowanie firmie ubezpieczeniowej. Jest to tzw. regres ubezpieczeniowy, który polega na oddaniu przez sprawcę kwoty, którą tytułem odszkodowania wypłacił poszkodowanemu ubezpieczyciel lub Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4

Szanowny internauto,

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez JML Sp. z o.o., z siedzibą w Ostrołęce przy ul. Nasypowa 7 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

×