eOstroleka.pl
Polska,

Binienda o katastrofie smoleńskiej: Nasze wątpliwości same nie znikną

REKLAMA
prof. Wiesław Binienda, fot. solidarni2010.plprof. Wiesław Binienda, fot. solidarni2010.pl
REKLAMA

Postawa nieustających ataków na ekspertów zespołu parlamentarnego i każdego, kto zgłasza uzasadnione zastrzeżenia w stosunku do oficjalnych raportów komisji Millera i MAK-u, dzieli Polaków. Szalenie szkodzi, ale nie nam, tylko Polsce. Przecież te wątpliwości i problemy, przed którymi stanęliśmy, same nie znikną i trzeba je rzetelnie rozwiązać – mówi prof. Wiesław Binienda, dziekan Wydziału Inżynierii Cywilnej Uniwersytetu w Akron (USA), ekspert m.in. NASA. Gazecie Polskiej Codziennie.

Na pytanie GPC dotyczące wypowiedzi dr. Macieja Laska, który mówi, że „Jest tylko jedna prawda, zespołu Millera” profesor Binienda odpowiada
- Nie mam czasu śledzić wszystkich wypowiedzi w tej sprawie. Szkoda jednak, że ani pan dr Maciej Lasek, ani inni eksperci z byłej komisji Jerzego Millera wciąż nie zdecydowali się na dyskusję na temat tej jedynej prawdy. Nadal nie chcą usiąść przy jednym stole z ekspertami zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy w celu przeprowadzenia kulturalnej i merytorycznej dyskusji naukowej.

Profesor odniósł się również do "mieszania katastrofy smoleńskiej do polityki
- Rozumiem ładunek polityczny tej sprawy, jednak faktem jest, że jednocześnie strona rządowa wciąż angażuje się w to, aby nie dopuścić do głosu osób, które mają wątpliwości związane z przebiegiem katastrofy. Naszym obowiązkiem ponad wszystko jest przynajmniej próba podjęcia dyskusji. Chodzi wyłącznie o porównanie wyników naszych prac. Debatę ekspertów, nie polityków. Przecież wszystko, co robimy, robimy wyłącznie w dobrej wierze. Wielokrotnie apelowaliśmy o spotkanie, np. na neutralnym gruncie jednego z polskich Uniwersytetów. Konferencja smoleńska z 2012 r. była dobrym przykładem, że można znaleźć właściwą formułę dyskusji, jeśli istnieje dobra wola. Przecież tam nie było żadnej polityki.

Więcej na gpcodziennie.pl
[źródło: niezalezna.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
kwiecień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3  4 dk5 dk6
 7 dk8 dk9  10  11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17  18  19  20
 21  22 dk23  24  25 dk26 dk27
 28  29 dk30  1  2  3  4
×