eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

VI sesja Rady Powiatu w Ostrołęce

REKLAMA
zdjecie 480
fot. powiat.ostroleka.plfot. powiat.ostroleka.pl
REKLAMA

Jednym z najważniejszych punktów porządku obrad środowej sesji była zmiana uchwały budżetowej. Zmiana ta podyktowana była koniecznością wprowadzenia zadań, których realizację Powiat Ostrołęcki rozpoczął w ubiegłym roku, a zakończy w tym.

Uchwalono także zmiany Programu wyrównywania szans osób niepełnosprawnych i zapobiegania wykluczeniu społecznemu w powiecie ostrołęckim na lata 2009- 2014. Radni podjęli również decyzję w sprawie podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań w roku 2011. Ponadto Rada Powiatu podjęła uchwałę o uznaniu roku 2011 rokiem ks. Władysława Skierkowskiego. Przyznano także nagrody za pracę dydaktyczno- wychowawczą pedagogom z ZSP w Myszyńcu.

Zmiany w budżecie Powiatu dotyczyły zadań, które nie zostały dokończone w ubiegłym roku między innymi były to drogi: Dęby- Tyczek, Dudy Puszczańskie, Czarnia- Białusny Lasek, Piasecznia w gminie Kadzidło, Olszewo Borki- Nakły- Działyń- Skrzypek, a także kilka odcinków drogowych w gminie Rzekuń, w tym przejścia przez Rzekuń, drogi: Drwęcz- Rzekuń, Susk Nowy. Także dokończenia wymaga sala gimnastyczna przy ZSP w Troszynie.

Jak podkreślił starosta Stanisław Kubeł, wprowadzenie tych zadań do budżetu powoduje, że plan inwestycyjny na rok 2011 jest również ambitny, jak w latach ubiegłych. Jednocześnie zaznaczył, ze prawdopodobnie nie osiągnie on takiej wielkości, jak w roku 2010, kiedy to nastąpiła kumulacja środków UE. Jednak już teraz budżet zbliża się do kwoty 70 mln zł. Starosta Stanisław Kubel wyraził również nadzieję, że w trakcie trwania roku budżetowego w dalszym ciągu będzie on ewoluował i prawdopodobnie, po wprowadzeniu kolejnych zadań, będzie się zwiększał. Cel jaki przyświecać będzie obecnym staraniom Zarządu to: likwidacja wszystkich żwirówek w powiecie oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach, między innymi poprzez tworzenie ścieżek pieszo- rowerowych, umieszczanie elementów odblaskowych na nawierzchni i widocznych pasów ruchu.


Ponadto podczas sesji doceniono pedagogów z ZSP w Myszyńcu: Sławomira Świtaja, dyr. ZSP w Myszyńcu, Mariana Bałdygę nauczyciela matematyki, Katarzynę Mierzejewską, nauczycielkę jęz. polskiego, Emilię Samsel, nauczycielkę jęz. angielskiego oraz Małgorzatę Świataj, wychowawczynię kl. IV technikum. Ich praca dydaktyczno- wychowawcza przyczyniła się do zajęcia przez szkołę wysokiej lokaty w ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, który opublikowany został w „Rzeczpospolitej” i „Perspektywach”. Technikum w Myszyńcu było jedyną tego typu szkolą wyróżnioną w naszym regionie. Na taki wynik miały wpływ między innymi wyniki egzaminy maturalnego, jak również kierunki studiów jakie podjęli absolwenci szkoły.

Miłym akcentem sesji było wręczenie staroście pucharu, jaki przypadł Powiatowi za wysoką, trzecią lokatę w Międzynarodowym Narciarskim Rajdzie Chłopskim w Rajczy. Puchar wręczył radny Waldemar Pędzich.

Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×