2023-01-20T10:26:16+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Trwa śledztwo w sprawie zachowania księdza. Duchowny wciąż nie został przesłuchany [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 5825
fot. kadr z nagraniafot. kadr z nagrania
REKLAMA
0
4
5

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu kontynuuje dochodzenie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej małoletniego ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ks. Jana Twardowskiego w Makowie Mazowieckim. Z nagrania wynika, że czynu tego mógł dopuścić się ksiądz, lecz do chwili obecnej nie został on przesłuchany. 

O sprawie zrobiło się głośno, gdy poinformowała o niej telewizja TVN Warszawa. Do zdarzenia doszło w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Makowie Mazowieckim. Na nagraniu, które zamieszczono w sieci, widać, jak ksiądz przyciska dziecko do ławki, mówiąc m.in., że "Panu Bogu należy się szacunek" i "przeproś Pana Boga". Gdy chłopak odmawia, ksiądz oznajmia, że idzie z nim do dyrektorki.

Zdarzenie ujrzało światło dzienne dzięki dziewczynce, która nagrała to, co działo się w klasie. Sprawą zajęła się policja w Makowie Mazowieckim, która przekazała zgromadzony materiał do oceny Prokuraturze Rejonowej w Przasnyszu. 

Płocka kuria przeprosiła za zachowanie księdza. - Przepraszamy za to, co się stało, taka sytuacja nigdy nie powinna się zdarzyć – poinformowała w przesłanym KAI oświadczeniu rzeczniczka kurii biskupiej w Płocku.

Zapytaliśmy w prokuraturze, czy przeprowadzono już kolejne czynności, w tym zapowiadane wcześniej przesłuchanie kapłana. 

Okazuje się, że Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu kontynuuje dochodzenie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej małoletniego ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ks. Jana Twardowskiego w Makowie Mazowieckim Radosława S. poprzez przytrzymywanie jego głowy o blat ławki, przytrzymywanie za szyję i wykręcanie rąk w dniu 9 grudnia 2022r. w Makowie Mazowieckim, tj. o przestępstwo z art. 217 §1 k.k., za które grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

- W toku gromadzony jest materiał dowodowy mający na celu ustalenie zakresu osób pokrzywdzonych. W charakterze świadka został przesłuchany 13 – letni Krystian B. Wykonanie czynności procesowych z udziałem innych osób zostało zaplanowane na miesiąc styczeń 2023r. Duchowny nie został dotychczas przesłuchany - poinformowała nas prokurator Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×