eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Pierwszy dzień składania wniosków w programie „500plus” za nami

REKLAMA
fot. MOPR Ostrołękafot. MOPR Ostrołęka
REKLAMA

Wbrew obawom pierwszy dzień składania wniosków w ramach programu „Rodzina 500plus” upłynął w Ostrołęce spokojnie i bez incydentów. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie obsłużył w ciągu dnia około 600 osób.

Pierwszego dnia funkcjonowania programu „Rodzina 500plus” w specjalnie uruchomionych na potrzeby obsługi punktach w MOPR Ostrołęka przyjęto łącznie około 500 wniosków. Kolejne 100 wpłynęło drogą elektroniczną, najczęściej za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Pracownicy MOPR-u pełnili dyżury od godziny 8:00 do 18:00. Spodziewano się gigantycznych kolejek a tymczasem, okazało się, że nawet w najbardziej kulminacyjnym momencie do „okienka” nie czekało się dłużej niż kilkanaście minut.

- W specjalnie przygotowanych 10 punktach wnioski przyjmowało 28 pracowników MOPR-u. Sprawnie przygotowana logistyka sprawiła, że nawet w najbardziej kulminacyjnym momencie, w kilka minut po otwarciu lokalu, kolejka wnioskodawców została niemal natychmiast rozładowana. Pomocą służyło około 40 pracowników MOPR-u, bez względu na to, czy obsługa programu należała do ich obowiązków czy nie. Cieszę się, że udało nam się sprawnie wszystko przeprowadzić w tym jakże ważnym, pierwszym dniu funkcjonowania projektu – powiedział nam Grzegorz Makowiecki, wicedyrektor MOPR Ostrołęka.

Według szacunkowych danych z programu „500plus” skorzysta w Ostrołęce około 4000 rodzin. Pracownicy MOPR-u szacują, że wydadzą łącznie około 8 tysięcy decyzji. Na ile te prognozy potwierdzą się w rzeczywistości obecnie nie wiadomo. Dla usprawnienia obsługi programu uruchomiono 10 stanowisk w 2 punktach (w MOPR przy ulicy Hallera i w tzw „pałacyku” przy Gorbatowa). Wnioski składać można także drogą elektroniczną, za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub pocztą.

Więcej na temat programu „Rodzina 500plus” przeczytać można na łamach naszego serwisu.

REKLAMA
Kalendarz imprez
kwiecień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14 dk15 dk16 dk17  18  19  20
 21  22 dk23  24 dk25 dk26 dk27
 28 dk29 dk30  1  2  3  4

Szanowny internauto,

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez JML Sp. z o.o., z siedzibą w Ostrołęce przy ul. Nasypowa 7 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

×