W Miejskiej Bibliotece Publicznej rozmawiano dziś z Darią Galant o świadomości szczęśliwego życia.
W ramach cyklu „Popołudnie literackie” ostrołęcką bibliotekę odwiedziła dziś Daria Galant, powieściopisarka, reżyser, autorka dramatów i filmów dokumentalnych. Autorka metody współpracy z końmi Holy Equus (HEQ) oraz koncepcji filozoficznej Teoria Białej Emocji.
Teoria Białej Emocji
W koncepcji głoszonej przez Darię Galant jedno z nadrzędnych miejsc w przestrzeni życia odgrywa natura i poczucie wolności wewnętrznej, którego można poszukiwać, zdaniem autorki, poprzez kontemplacje natury i wnikanie w strukturę wewnętrznego spokoju.
W dążeniu do odnajdywania i rozumienia wartości humanistycznych Teoria Białej Emocji proponuje między innymi współpracę ze światem zwierząt (Metoda Holy Equus), która pomaga w zrozumieniu siebie, jako istoty ludzkiej i rozwoju osobowości w oparciu o kontakt np. z końmi i alpakami. Ustosunkowanie się do życia jako człowiek odczuwający w filozofii Białej Emocji odbywa się przy pomocy sztuki: literatura, film, opowieść, fotografia, teatr, performance. Założenia filozofii Białej Emocji wspomagają rozwój społeczeństwa odczuwającego i współczującego.
- czytamy w notce dotyczącej Teorii Białej Emocji na oficjalnej stronie internetowej Darii Galant.