Wtorek, mimo chłodnej aury, był gorącym dniem w Ostrołęce za sprawą protestów rolników i pszczelarzy. Zaznaczyli oni swoje niezadowolenie, nie tylko jeżdżąc ulicami miasta, ale też składając petycję do rządu.
Przed "Pałacykiem" w Ostrołęce, gdzie mieści się siedziba delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, zgromadzili się pszczelarze. Później dojechali do nich rolnicy.
Protest pszczelarzy w Ostrołęce. Napisali petycję! Trzy postulaty do rządu [WIDEO, ZDJĘCIA]
We wtorek w Ostrołęce protestowali nie tylko rolnicy, ale także pszczelarze. Złożyli oni swoje postulaty do rządu za pośrednictwem delegatury Urzędu Wojewódzkiego. Mają trzy główne postulaty i są…
- Mamy dziś problemy. Każdy z nas ma problemy ze sprzedażą swoich produktów, nie mamy wsparcia ze strony urzędników unijnych, a oni powinni się nad tym pochylić i powinni wiedzieć, że Polska jest bezpośrednio sąsiadująca z Ukrainą i nam się pomoc w tej sprawie należy, bo inaczej my też podzielimy los naszych braci z Ukrainy. Potrzebne nam jest wsparcie, załatwienie sprawy przesyłu produktów rolnych z Ukrainy do Europy. A my też musimy mieć zbyt naszych produktów, bo to nasza codzienna sprawa - powiedziała jedna z protestujących kobiet - mówiła jedna z przedstawicielek protestu pszczelarzy.
Obecni na miejscu rolnicy, którzy dotarli do protestujących pszczelarzy, podkreślili, że protest jest oddolną inicjatywą i nie jest firmowany przez żadną partię polityczną. Wysunęli swoje postulaty.
Protest rolników 2024: Rolnicy zjechali się do Ostrołęki! Korki i tłumy protestujących [WIDEO, ZDJĘCIA]
Rolnicy z okolic Ostrołęki i nie tylko zorganizowali protest w mieście. W środę 21 lutego w mieście zaroiło się od ciągników. Rolnicy przystąpili do działania z dużym rozmachem i pokazali, że z ich…
Rolnicy domagają się między innymi odstąpienia od tzw. Zielonego Ładu; zakazu sprowadzania na rynek UE produktów, które nie spełniają unijnych dyrektyw; ułatwienie wprowadzenia inwestycji na terenach wiejskich w gospodarstwach rolnych; ograniczenia biurokracji i papierologii do niezbędnego minimum i wyrównania dopłat bezpośrednich do stawek, które otrzymują rolnicy w Niemczech, Francji czy Holandii.