Powiat Ostrołęcki przystąpił do opracowania Planu Rozwoju Lokalnego Powiatu Ostrołęckiego na lata 2021-2024. Plan ma na celu zidentyfikowanie kluczowych problemów i potrzeb naszego powiatu. Ankieta pomoże również określić przedsięwzięcia niezbędne do zrealizowania w kolejnych latach.
W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety, w ramach konsultacji społecznych. Bardzo Państwa prosimy o zastanowienie się i udzielenie odpowiedzi na zamieszczone w ankiecie pytania. Zależy nam, aby jak najwięcej mieszkańców skorzystało z szansy i okazji wypowiedzenia się w tak istotnych zagadnieniach, jakimi są kierunki rozwoju i przedsięwzięcia realizowane na terenie Powiatu Ostrołęckiego. Wypełnioną ankietę prosimy złożyć w kancelarii Starostwa Powiatowego w Ostrołęce przy pl. Bema 5 lub przesłać na jednen z adresów e-mail: magdalena.mrozek@powiatostrolecki.pl, tomasz.kania@powiatostrolecki.pl lub maciej.socha@powiatostrolecki.pl do dnia 1.12. 2020 r.- informuje Starostwo Powiatowe.
Plan Rozwoju Lokalnego Powiatu Ostrołęckiego na lata 2021 - 2024 będzie dokumentem o charakterze strategicznym, określającym zadania Powiatu Ostrołęckiego na lata 2021 – 2024.
Celem Planu Rozwoju Lokalnego Powiatu Ostrołęckiego 2021 – 2024 jest dążenie do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego przy możliwie najlepszym wykorzystaniu dostępnych zasobów finansowych, organizacyjnych oraz ludzkich w powiecie oraz skoncentrowanie środków na strategicznych działaniach.
W zamierzeniu Plan Rozwoju Lokalnego Powiatu Ostrołęckiego na lata 2021 – 2024 ma służyć pełnemu wykorzystaniu przez Powiat stojących przed nim szans w zakresie realizacji podstawowych koncepcji, przyczyniających się do długotrwałego i zrównoważonego rozwoju powiatu w aspekcie gospodarczym i społecznym.
Władze Powiatu zakładają iż do realizacji głównych punktów Planu będą wykorzystane środki publiczne, pochodzące z budżetu Powiatu, funduszy UE oraz innych źródeł zewnętrznych. Mając na uwadze, że środki Powiatu są niewystarczające, koniecznością jest pozyskiwanie dodatkowych środków finansowych, w tym w szczególności z funduszy strukturalnych UE, programów krajowych i inicjatyw działających na rzecz rozwoju społeczności lokalnych, a także ze współpracy z innymi gminami, władzami województwa.
ANKIETA