Przedstawiciele Konfederacji złożyli petycję do prezydenta miasta Pawła Niewiadomskiego sprzeciwiającą się tworzeniu ośrodka dla migrantów na terenie Ostrołęki.
Temat nielegalnej migracji w ostatnich miesiącach podnoszony jest szczególnie mocno. Polska od dłuższego czasu odpiera hybrydowy atak ze strony Białorusi, do którego wykorzystywani są właśnie migranci. Jeden z nich zabił polskiego żołnierza Mateusza Sitka.

Mateusz Sitek. Żołnierz zamordowany przez migranta na granicy polsko-białoruskiej
Żołnierz, który został zaatakowany przez agresywnego migranta na granicy polsko-białoruskiej, nie żyje. To 21-letni Mateusz Sitek, który pochodził z powiatu wyszkowskiego.…
Twardą politykę migracyjną zapowiada obecny rząd, choć stanowisko premiera Donalda Tuska przed laty było zgoła odmienne. - To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi. Nie trzeba robić takiej obrzydliwej, ponurej propagandy wymierzonej w migrantów, bo to są ludzie, którzy potrzebują pomocy - mówił premier w 2021 roku. Trzy lata później, już jako premier, o osobach szturmujących polsko-białoruską granicę, Tusk powiedział: - To nie są uchodźcy, to coraz rzadziej są migranci, rodziny, biedne szukające pomocy.
Konfederacja mówi "nie" ośrodkowi dla imigrantów
Opozycja alarmuje, że rząd planuje tworzyć Centra Integracji Cudzoziemców. "Zgodnie z założeniami projektu, w 2025 r. Centra Integracji Cudzoziemców zostaną utworzone w każdym z byłych 49 miast wojewódzkich" - podała tvp.info. A rządzący odpierają zarzuty - że to nie nowy pomysł i takie centra tworzono już za czasów poprzedniej władzy.
Przedstawiciele Konfederacji dmuchają na zimne i piszą do władz Ostrołęki, jako jednego z 49 byłych miast wojewódzkich, ze sprzeciwem dotyczącym ewentualnego ośrodka dla migrantów.
- Jako Konfederacja złożyliśmy petycję do prezydenta miasta Pawła Niewiadomskiego, w której wyrażamy nasz sprzeciw wobec planów tworzenia ośrodków dla imigrantów na terenie Ostrołęki, czy to w ramach tzw. Paktu Migracyjnego przyjętego przez organy uchwałodawcze Unii Europejskiej czy wszelkiego innego rodzaju umów międzynarodowych albo krajowego prawodawstwa - napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele Konfederacji, dodając:
Naszym celem jest ochrona bezpieczeństwa lokalnej społeczności oraz zapewnienie, że decyzje dotyczące migracji będą podejmowane w sposób transparentny oraz z uwzględnieniem opinii mieszkańców. Wierzymy, że opinia społeczności ma znaczenie oraz mamy nadzieję, że prezydent wsłucha się w głos przedstawicieli Konfederacji.