eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Jasna Góra: Drugie czuwanie Krucjaty Różańcowej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6189
REKLAMA
Polska: Drugie czuwanie modlitewne Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę odbyło się na Jasnej Górze w nocy z 24 na 25 lutego 2012 roku, w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim. Następnie przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym przez ks. Jacka Bałembę, odmówiona została część radosna Różańca Świętego. Towarzyszyły jej rozważania oparte na tekstach ks. kard. Augusta Hlonda.

Do zgromadzonych wiernych, których przybyło około 100 - 120 osób, z Częstochowy i innych miejsc Polski, o. prof. dr hab. Eustachy Rakoczy OSPPE wygłosił konferencję na temat roli Maryi w historii Narodu Polskiego. Ilustracją do niej był szereg cennych ryngrafów, zaprezentowanych uczestnikom czuwania. Centralnym punktem czuwania była Eucharystia odprawiona w intencji Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz wypełniającej Jasnogórskie Śluby Narodu. W homilii ks. Jacek Gomulski podkreślił znaczenie postawy wobec Boga człowieka świadomego prawdy o swej duchowej słabości i chorobie, która jak w ewangelicznej scenie powołania celnika Lewiego, staje się fundamentem dla mocy działania Boga w życiu osoby, rodziny, społeczności i narodu. Modlitwą uczestników w sposób szczególny objęci zostali nieobecni z powodu choroby i leczenia szpitalnego Przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski oraz Dyrektor Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej o. Bogumił Schab. Na czuwaniu obecni byli również ks. Stanisław Małkowski oraz ks. Łukasz Kadziński.

O swojej modlitewnej łączności z czuwającymi na Jasnej Górze zapewnili ks. kard. Henryk Gulbinowicz, ks. abp Andrzej Dzięga, ks. bp Stanisław Stefanek oraz ks. bp Paweł Socha, który skierował list do zebranych. Biskup-Senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wyraził w nim radość z powstania Krucjaty Różańcowej, której sam jest członkiem od 2 lutego 2012 r. Przypomniał główny rys duchowości i działania Prymasa Tysiąclecia, polegający na zawierzaniu wszystkich trudnych spraw Kościoła i Ojczyzny Maryi, Królowej Polski. Wskazał też współczesne zagrożenia. Pełny tekst listu można znaleźć tutaj Biskup Socha do uczestników Krucjaty Różańcowej: „Wierzę w potęgę modlitwy do Matki Bożej”. Po Mszy odmówiono jeszcze dwie części Różańca, również wzbogacone rozważaniami ks. kard. Augusta Hlonda. Czuwanie zakończyło się około godziny 4.

Spotkanie na Jasnej Górze zgromadziło wiernych z całego kraju. Licznie reprezentowani byli członkowie Krucjaty z okolic Częstochowy. Były jednak obecne również osoby z Kielc, Warszawy, Pruszkowa i wielu innych miejscowości. Większość z nich przybyła po raz drugi modlić się u stóp Pani Jasnogórskiej w intencji Ojczyzny. Niektórzy przyjeżdżają całymi rodzinami, również z małymi dziećmi. Zaproszenie na czuwania dociera do różnych zakątków Polski przez stronę internetową Krucjaty, wiadomości przekazywane przez media, zwłaszcza Radio Maryja, oraz oczywiście dzięki osobistym kontaktom.

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zmobilizowała do codziennej modlitwy już niemal 80 tysięcy osób. Coraz liczniej włączają się do niej duchowni, w tym Księża Biskupi, których już czternastu oficjalnie przystąpiło do tego dzieła. Swoim zasięgiem Krucjata obejmuje też coraz szerzej Polonię. Na stronie krucjatarozancowazaojczyzne.pl znajdują się aktualne informacje o liczbie modlących się, ważnych wydarzeniach związanych z działalnością Krucjaty i Mszach za Ojczyznę. Można również zgłosić swój udział w Krucjacie wypełniając formularz dostępny on-line.

Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×