W 2023 roku w budżecie miasta zaplanowanych zostało kilka ważnych inwestycji oświatowych. To m.in. budowa przedszkoli i remonty.
Jedną z planowanych inwestycji jest budowa przedszkola przy ul. Kościuszki w Ostrołęce - na terenach po komendzie policji. Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa. Planowany termin realizacji zadania to 2023 rok, a sam wiceprzewodniczący rady miasta Stanisław Szatanek mówił o "rekordzie świata", jeżeli chodzi o szybkość budowy. Zobaczymy, jak będzie w praktyce.
W planach jest też budowa zespołu przedszkolnego nr 2 przy ul. Blachnickiego. W tym roku planowane jest udzielenie zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowej. Planowany termin realizacji zadania to lata 2023-2026, a kwota przewidziana w budżecie na 2023 rok to pół miliona złotych. Przewidywany termin udzielenia zamówienia na realizację robót to trzeci kwartał tego roku.
Jeżeli chodzi o nakłady na inwestycje w oświatę, to miasto planuje również zrealizować oddymianie klatek schodowych w ZSZ 1 w Ostrołęce. Dokumentacja projektowa jest już opracowana, a wskazany termin realizacji zadania to 2023 rok (udzielenie zamówienia planowane jest na trzeci kwartał br.). Kwota przewidziana w budżecie to 800 tysięcy złotych. Podobna inwestycja planowana jest w budynku ZSZ 4 - za 350 tysięcy złotych, a termin udzielenia zamówienia to czwarty kwartał 2023 r.
Remont ma przejść Przedszkole Miejskie nr 5 w Ostrołęce. Miasto posiada opracowaną dokumentację projektową i w 2023 roku chce zrealizować inwestycję, na którą z budżetu przeznaczy 380 tysięcy zotych. Planowany termin udzielenia zamówienia to czwarty kwartał tego roku. Wśród inwestycji wymienia się też remont internatu ZSZ 1 przy ul. Parkowej. Tu przewidziano kwotę 40 tysięcy złotych.
Choć miasto nie planuje utworzenia nowych placówek oświatowych w 2023 roku, to wśród inwestycji wymienia budowę dwóch zespołów przedszkolnych - nr 1 przy Kościuszki (przeniesione miałyby być tam przedszkola nr 10 i 16) i nr 2 przy Blachnickiego (przeniesione miałyby być tam przedszkola nr i 9). Miałyby być to zespoły dla dzieci od 3 do 6 lat, po 250 dzieci każde przedszkole.