eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Głosowali, ale "się nie cieszyli". Starcie radnych podczas dyskusji o obligacjach

REKLAMA
zdjecie 6459
zdjecie 6459
REKLAMA

Miejscy radni nie zajęli jednolitego stanowiska w sprawie zaciągnięcia kolejnych 10 milionów obligacji - ostatecznie jednak większość opowiedziała się za uchwałą, choć niektórzy... "się nie cieszyli". Dyskusja momentami była gorąca - doszło do kolejnego starcia dwójki radnych, którzy często spierają się na sesjach.

Wyemitowane zostaną obligacje komunalne na kwotę 10 milionów złotych - zdecydowali miejscy radni w Ostrołęce na ostatniej sesji. Jak wskazano w uzasadnieniu uchwały, emisja obligacji "pozwala zachować płynność finansów miasta".

Obligacje. Głosy były podzielone

Radny Wojciech Parzychowski "wyraził zadowolenie mieszkańców" z tego projektu uchwały, wskazując, że wśród inwestycji, które są planowane, jest droga krajowa nr 53, a dokładniej - budowa ronda na skrzyżowaniu Stacha Konwy i Słonecznej.

Ewa Żebrowska-Rosak z PiS poprosiła o nieupraszczanie zdarzeń, bo to, że ktoś zagłosuje w sprawie obligacji, to nie znaczy, że jest za czy przeciw inwestycjom. Podkreśliła, że radni dostali listę inwestycji, na które mają być przeznaczone fundusze, ale...

- Ta informacja dla mnie nie jest informacją wskazującą jasno, że te inwestycje mamy wykonane. Nie mamy żadnych informacji na temat dokumentacji, przygotowań - powiedziała.

Głosowali, ale się nie cieszą

Wiceprzewodniczący rady miasta Stanisław Szatanek zwrócił uwagę, że przez cztery lata miasto nie zaciągało obligacji, a spłacało obligacje zaciągnięte przez poprzedniego prezydenta. Przewodniczący Wojciech Zarzycki powiedział, że zmieniają się drogi wyjazdowe z miasta, zaapelował też, by rozpocząć prace dotyczące zagospodarowania nabrzeża Narwi. Z kolei radny Mariusz Popielarz mówił:

Jako radny mam ograniczone zaufanie do propozycji inwestycji przedkładanych przez prezydenta, w tym sensie, że trudno uznać za wiarygodne wypowiedzi pana prezydenta w kontekście wcześniejszych planów, podawanych terminów realizacji, gdzie przez długi czas nie były podejmowane konkretne działania w tym zakresie, żeby te inwestycje realizować

Popielarz dodał, że gdyby nie było opóźnień w realizacji inwestycji, zadania zostałyby zrealizowane za mniejsze pieniądze.

Ostatecznie obligacje zaciągnięto głosami 11 za, 2 przeciw i 5 wtrzymujących się. Po głosowaniu radny Mariusz Mierzejewski oświadczył, że klub Bezpartyjne Miasto Ostrołęka zagłosował za obligacjami, ale - nawiązując do gowinowskiego klasyka - "się nie cieszy".

Szatanek vs. Żebrowska-Rosak. Kolejne starcie

Podczas dyskusji nad obligacjami wywiązała się jak zawsze gorąca wymina zdań między radną Ewą Żebrowską-Rosak a wiceprzewodniczącym rady Stanisławem Szatankiem.

- Pan radny Szatanek ma umiejętność rozmasowania problemu. Tchnął pan takim optymizmem, że zaczęłam myśleć, że jakbym zaczęła liczyć tak jak, pan radny Szatanek, to moje życie byłoby dużo łatwiejsze niż jest obecnie. Zastanawiała mnie jedna rzecz, powiedział pan, że jedne samorządy emitują obligacje, inne podnoszą podatki. My jesteśmy mistrzami, bo proponujemy emitowanie obligacji i jednocześnie na tej samej sesji proponujemy podnoszenie podatków - powiedziała radna Żebrowska-Rosak.

Stanisław Szatanek postanowił zripostować:

Kilkakrotnie podkreślałem, że pani radna Ewa Żebrowska-Rosak ma wyższe wykształcenie ekonomiczne, ale ani razu nie powiedziałem, że ma wiedzę i kompetencje.

- Nie obrażam się za to, bo wiem, jaką mam wiedzę i to mnie aż tak bardzo nie dotyka, zwłaszcza z ust pana Stanisława - odpowiedziała radna PiS, dodając jednak, że myśli, iż takie zachowanie "nie przystoi".

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14 dk15  16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28 dk29  30  31  1  2
×