eOstroleka.pl
Region,

Dwa lat działalności Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

REKLAMA
fot. arch. UMWMfot. arch. UMWM
REKLAMA

W związku z upływającą połową kadencji Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych jej członkowie spotkali się z marszałkiem Adamem Struzikiem i przedstawili sprawozdania z dwóch lat działalności oraz plany na drugą część kadencji na lata 2014–2015.

Przewodniczący rady Jacek Zalewski podsumował najważniejsze osiągnięcia rady w okresie 2011–2013 r. Były to m.in.: organizacja Sejmiku ds. Osób Niepełnosprawnych, spotkań konsultacyjnych z przedstawicielami powiatowych rad ds. osób niepełnosprawnych, Dnia Osób Niepełnosprawnych w palcówkach muzealnych na terenie Mazowsza oraz spotkania mazowieckiego środowiska osób niepełnosprawnych w Sejmie RP.

Wśród najważniejszych kierunków działań rady do końca kadencji (wrzesień 2015 r.) znalazły się zwiększenie aktywności w obszarach konsultacyjnych proponowanych aktów prawa miejscowego oraz zmian legislacyjnych.

Marszałek Adam Struzik w swojej wypowiedzi odniósł się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego uznającego system tzw. janosikowego za niezgodny z zapisami Konstytucji RP oraz kończących się prac nad nowym Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Mazowieckiego na  lata 2014–2020. Zachęcił również członków rady do większej aktywności w obszarze konsultacji społecznych mających jeszcze efektywniej wykorzystać środki pochodzące z Unii Europejskiej.

W spotkaniu uczestniczyli także Tamara Borkowska – Pełnomocnik Marszałka ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Artur Pozorek – Pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Osób Niepełnosprawnych.

Członkiem Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych jest ostrołęczanin Marek Olszewski - Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Ostrołęki.

REKLAMA
Kalendarz imprez
kwiecień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14 dk15 dk16 dk17  18  19  20
 21  22 dk23  24 dk25 dk26 dk27
 28 dk29 dk30  1  2  3  4
×