X Festiwal Teatralny InQbator trwa ku uciesze publiczności. Za nami kolejne świetne spektakle i wiele wrażeń. Zobaczcie zdjęcia.
II dzień InQbatora to kolejne spektakle dedykowane zarówno najmłodszej publiczności jak i dorosłym widzom. W Ostrołęckim Centrum Kultury oraz na plenerowej scenie przy OCK widzowie zobaczyć dziś mogli trzy spektakle.
„Czarne i białe” w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem.
Poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu "Kabaretu Starszych Panów". Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Poznajemy perypetie mieszkańców miasteczka bawiąc się klasyką poezji dziecięcej.
„Once” w wykonaniu Warszawskiego Centrum Pantomimy
Tak więc narodziła się opowieść...To po prostu musiało się zdarzyć.
Dwoje ludzi zakochało się w sobie. Czując miłość, świat się przebudził lecz Ona i On poczuli się w tym świecie uwięzieni.
Odlecieli więc na kieszonkowej komecie, wznosząc się wyżej i wyżej wprost do gwiazd.
Ona ześlizgnęła się, a kiedy on chwycił ja za rękę, zniknęła w jego dłoni...
Zasnęli, a każde z nich bało się obudzić to drugie i tylko szeptali sobie sny nawzajem.
Od tej chwili ta opowieść wiedzie nas poprzez śmiech i łzy..od niezdarnego Amora, przez eleganckiego szatana, wymagającą śmierć aż do nieznanego końca.
„Pewnego razu...” jest dedykowane wiecznemu dziecku żyjącemu w każdym z nas.
A na finał II dnia festiwalu wystąpił teatr Akt ze spektaklem „Ja Gore”.
Żywioł ognia jest główną inspiracją widowiska Teatru Akt. Pierwotna, tajemnicza energia ognia jest kołem napędowym całego zdarzenia. Z jednej strony „rozpala” swych animatorów, z drugiej sama staje się plastyczną materią tworzącą różnorodne, przestrzenne obrazy. Ekspresyjny taniec, popisy akrobatyczne, muzyka oraz magia ognia łączą się w jedno, tworzą niezwykle plastyczny, czasem sentymentalny obraz i sprawiają, że widzowie stają się świadkami swoistego rytuału.