eOstroleka.pl
Ostrołęka, NIE PRZEGAP

Co robić w weekend? Wakacyjny przewodnik eOstrołęki spieszy z pomocą!

REKLAMA
zdjecie 9888
Dni OstrołękiKoncerty na Dni Ostrołęki 2023 przyniosły wiele emocji
REKLAMA

Wakacje na półmetku a przed nami kolejny z weekendów pełen wielu ciekawych imprez i wydarzeń. Gdzie warto być - z naszym weekendowym przewodnikiem zaplanujecie czas i miło spędzicie najbliższe dni.

Repertuar Kina Jantar w Ostrołęce

Do wyboru w aktualnym repertuarze ostrołęckiego kina są zarówno propozycje dla dzieci, filmy dla fanów sensacji, fantasy czy dramatu. Oto co przygotowało Kino Jantar:

Gru i Minionki: Pod przykrywką, Bamse - malutka przygoda wielkiego misia, Love lies bleeding, Deadpool & Wolverine, Pułapka, Zak i Wowo: Tropiciele magii.

Repertuar Kina Helios w Łomży

Również propozycje przygotowane przez łomżyński Helios prezentują się ciekawie. Oto co znalazło się w aktualnym repertuarze:

Harold i magiczna kredka, Pułapka, Deadpool & Wolverine, Gru i Minionki: Pod przykrywką, W głowie się nie mieści 2, Twisters, Kod zła, Zak i Wowo: Tropiciele magii.

Piątek, 2 sierpnia

godz. 15:30 - Dionizje 2024

Tegoroczne Dionizje to już 11. edycja wydarzenia dedykowanego lokalnym literatom i ich czytelnikom. Tym razem wydarzenie odbędzie się w Klubie Oczko przy ul. Sikorskiego 6 (Osiedle Centrum). W programie m.in. debaty, prezentacje, uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XXXII Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego oraz niepowtarzalny koncert Mateusza Cwalińskigo.

godz. 18:00 - Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej „Umówmy się na dziś”

W Muzeum Żołnierzy Wyklętych w dniach od 1 do 4 sierpnia organizowany jest cykl wydarzeń związanych z 80. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej to jedna z propozycji, które przeniosą widzów w pełen artystycznych doznań stołeczny świat. Warto odwiedzić ostrołęckie muzeum i posłuchać tego wyjątkowego koncertu.

Sobota, 3 sierpnia

godz. 10:00 - Festyn “Radosne wakacje” na plaży miejskiej

Na plaży miejskiej w Ostrołęce odbędzie się kolejna odsłona festynu “Radosne wakacje”. Dla uczestników przygotowano moc atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, zabawy z animatorami, popcorn i wata cukrowa, grill i pyszne gofry. Wszystkie atrakcje dostępne na festynie są bezpłatne dla każdego z uczestników.

godz. 14:00 - Czarnowiecki Festyn Rodzinny

W Czarnowcu, na placu przed świetlicą wiejską odbędzie się festyn wiejski z wieloma atrakcjami dla całych rodzin. Na nudę z pewnością nikt nie będzie narzekał. Warto się tu wybrać i zobaczyć, co dla swoich gości przygotowali organizatorzy.

godz. 17:00 - 5. Ławski Piknik Kawaleryjski

Na placu przed świetlicą wiejską w Ławach odbędzie się piąta edycja Ławskiego Pikniku Kawaleryjskiego. To wydarzenie każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności.

godz. 17:00 - Festiwal Pieroga w Żabinie

KGW Pierożanki z Żabina zaprasza smakoszy na swój sztandarowy festiwal, słynący w całym regionie ze swojej wyjątkowej kulinarnej atrakcji. Podczas festiwalu będzie można skosztować najróżniejszych wariacji smakowych pieroga. To z pewnością wydarzenia, które przypadnie do gustu łakomczuchom. Festiwal odbędzie się na placu przed świetlicą wiejską w Żabinie.

godz. 18:00 - „Powstańczy szlak Mieczysława Fogga «Ptaszka»” i otwarcie wystawy poświęconej Foggowi.

To kolejne z wydarzeń związanych z 80. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, które organizuje Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

Niedziela, 4 sierpnia

godz. 11:00 - Giełda kolekcjonerska w Klubie Lokator

4 sierpnia to pierwsza niedziela w miesiącu, a więc - zgodnie z wieloletnią tradycją - czas spotkania kolekcjonerów z całego regionu. Jeśli szukacie nowych fantów do swoich kolekcji koniecznie zajrzyjcie do Klubu Lokator przy ulicy Hallera. Znajdziecie tu wiele ciekawych okazów i zbiorów.

godz. 12:00 - Oprowadzenie kuratorskie w Muzeum Żołnierzy Wyklętych

W Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zobaczyć można ekspozycję czasową zatytułowaną “Nieobecni”. Wszystkiego na temat wystawy dowiemy się podczas oprowadzenia kuratorskiego.

godz. 14:00 - Festyn rodzinny w Golance

Wójt gminy Kadzidło i KGW Koło na wesoło zapraszają na festyn rodzinny, który odbędzie się na placu wiejskim w miejscowości Golanka. W programie m.in. dmuchańce, słodki poczęstunek, strefa kulinarna, alpaki, kreatywne warsztaty, gry i zabawy dla dzieci, pokazy straży pożarnej, niespodzianki i wieczorna potańcówka.

godz. 14:00 - Przemienie Pańskie w Brodowych Łąkach

W dniach 4 i 6 sierpnia 2024 roku malownicza wieś Brodowe Łąki stanie się centrum wydarzeń kulturalnych i religijnych. Już po raz kolejny odbędzie się tu tradycyjne Święto Przemienienia Pańskiego, które przyciąga zarówno mieszkańców regionu, jak i turystów pragnących poznać unikalne zwyczaje i kulturę Kurpiów.

Organizatorzy przygotowali bogaty program, który zadowoli zarówno miłośników historii i tradycji, jak i tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku.

godz. 15.00 – 17.30 – Gra terenowa „Powstanie Warszawskie” w Muzeum Żołnierzy Wyklętych

Zachęcamy do udziału w grze terenowej! Jej uczestnicy otrzymają kartę zadań z pytaniami i końcowym hasłem do uzupełnienia. Pomocna będzie mapa, która zostanie opublikowana w momencie rozpoczęcia rywalizacji. Liczyć się będzie czas, ale też liczba zdobytych punktów za poszczególne odpowiedzi oraz hasło.

Udział w grze jest bezpłatny, a zapisać się będzie można w jednej z dwóch kategorii: team pieszy lub team rowerowy.

Zgłoszenia przyjmowane są online do 2 sierpnia, a w razie wolnych miejsc – także w dniu zawodów (godz. 13.45 – 14.45). Wcześniej prosimy zapoznać się z regulaminem na stonie: http://muzeumzolnierzywykletych.pl

godz. 18.00 – Koncert „Powstać, by żyć” w wykonaniu Gabrieli Mościckiej, Leszka Zdunia oraz Orkiestry Ludwika Sarskiego w Muzeum Żołnierzy Wyklętych

„Powstać, by żyć” to koncert poświęcony mało znanym epizodom z Powstania Warszawskiego z udziałem powstańczych małżeństw. Podczas heroicznych sześćdziesięciu trzech dni zawarto 256 małżeństw. Śluby były krótkie, a przyjęcia weselne niejednokrotnie przerywała konieczność ruszenia do walki.

Gabriela Mościcka – absolwentka warszawskiej ASP, magister rzeźby. Założycielka Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, w której śpiewa i gra na akordeonie. Wydała płyty Tańcz, mój złoty, Śpiewnik kolędowy oraz Płyń, Wisełko, jej głos można usłyszeć na krążkach O księciu Gotfrydzie, rycerzu gwiazdy wigilijnej oraz Na Inny Czas.

Leszek Zduń – w latach 1995-1997 aktor Teatru Starego w Krakowie. W latach 1997-2009 aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Wieloletni reżyser dubbingu, autor i reżyser słuchowisk radiowych, reżyser spektakli i widowisk plenerowych, a także współtwórca Teatru Klasyki Polskiej.

Orkiestra Ludwika Sarskiego – kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing czy klezmer. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego to kameralne koncerty oraz wykonywanie autorskiej muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych. Na swoim koncie grupa ma płytę The Kid.

Obszerne fotorelacje, materiały wideo, rolki ze wszystkich wydarzeń odbywających się w całym regionie znajdziecie w naszym serwisie. Nasi fotoreporterzy będą wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego!

REKLAMA
zdjecie 9888

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×