eOstroleka.pl
Ostrołęka, TYLKO U NAS

Były wiceminister z wizytą w Ostrołęce. Ruszyła Społeczna Akademia Umiejętności [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5509
Tomasz Jędrzejczak był pierwszym ekspertem Społecznej Akademii UmiejętnościTomasz Jędrzejczak był pierwszym ekspertem Społecznej Akademii Umiejętności
REKLAMA

Były wiceminister sportu i turystyki Tomasz Jędrzejczak był gościem specjalnym pierwszego spotkania Społecznej Akademii Umiejętności w Ostrołęce. To projekt realizowany pod patronatem Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.

Tomasz Jędrzejczak w latach 2013-14 był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w 2015 roku - podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Jest specjalistą ds. marketingu politycznego. Wykłada na uczelniach, m.in. na studiach MBA prowadzonych przez WSSE w Gdańsku. Jako ekspert zainaugurował też nowy projekt pod patronatem tej uczelni, który realizowany jest w Ostrołęce - Społeczną Akademię Umiejętności.

To projekt skierowany do osób, które planują swoją przyszłość na różnych szczeblach działalności samorządowej, chcących kandydować w wyborach na prezydenta, burmistrza, wójta, radnego czy nawet sołtysa, a także dla członków politycznego zaplecza takich osób. Dzięki spotkaniom z doświadczonymi politykami, uczestnicy spotkań mogą liczyć na profesjonalne wsparcie i praktyczną wiedzę. Założeniem Społecznej Akademii Umiejętności jest poszukiwanie rozwiązań, które zapewnią lokalnej społeczności dokonanie dobrych wyborów.

Słowo wprowadzające do pierwszego spotkania Społecznej Akademii Umiejętności wygłosił dr Roman Gawrych, rektor Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej.

- Cieszę się, że skorzystaliście Państwo z naszego zaproszenia - mówił dr Gawrych do zgromadzonych uczestników Akademii. - Jako pedagog powtarzam zawsze, że umiejętności to sprawności w posługiwaniu się wiadomościami albo zdolności do wykorzystywania wiedzy w praktyce. Niby mamy teorię, ale w praktyce wychodzi to bardzo różnie. Ale tu chcielibyśmy w ramach tych trzech słów - Społeczna Akademia Umiejętności - być grupą inicjującą nowego ducha związanego z umiejętnościami dotyczącymi kwestii zarządzania, kwestii kierowniczych, a mówiąc jeszcze dalej - kwestii związanych z przywództwem.

Współorganizator Akademii - Robert Niedzwiecki - wyjaśnił, jaki jest cel tego typu spotkań:

Chodzi o to, żeby poprzez nasze zajęcia, ta forma edukacji przydała się każdemu: czy to zarządzającemu organizacją społeczną, czy osobie, która będzie miała ochotę kandydować w przyszłych wyborach (...) Patrzę z nadzieją, bo osoby, które tutaj są, reprezentują jakąś markę. Korzystając z tego, co mamy tutaj u nas, nie musimy jeździć do Warszawy, Olsztyna, innych wielkich miast.

Później pierwszy ekspert Społecznej Akademii Umiejętności Tomasz Jędrzejczak wygłosił wykład pt. "Jak zostać skutecznym politykiem". To kwestia, która szczególnie interesowała osoby zgromadzone na spotkaniu.

- Polityk to w Polsce nie jest zawód ciekawy, bo generalnie ludzie nie lubią polityków. Mają polityków za darmozjadów, za tych, których trzeba utrzymywać, za tych, którzy kradną, i tak dalej. To trzeba zmienić, pokazać, że jesteśmy osobami moralnymi, że potrafimy robić politykę dla ludzi. Dziś w momencie próby zobaczcie, jak Polacy się sprawdzili. Otworzyliśmy swoje domy, wpuściliśmy Ukraińców. Codziennie oglądam relacje na CNN, gdzie mówią: Polska jest cudowna, Polacy są fantastyczni! - mówił. Dalej Tomasz Jędrzejczak opowiedział m.in. skąd się wzięła polityka, kim jest polityk, jak się nim zostaje, jakim politykiem warto być, czym jest skuteczna polityka i jak mierzyć jej skuteczność.

Spotkania Społecznej Akademii Umiejętności planowane są raz w miesiącu, kolejne ma odbyć się 28 kwietnia.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×