eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zniżki, ulgi, preferencje. W planach jest program Ostrołęcka Karta Mieszkańca

REKLAMA
zdjecie 480
miastomiasto
REKLAMA

Była już karta seniora, karta młodzieży, czas na... kartę mieszkańca? To ma być kolejny element polityki promocyjnej i społecznej. Wprowadzenie programu w życie może zostać zatwierdzone już w najbliższy czwartek.

Program Ostrołęcka Karta Mieszkańca ma na celu rozwój Miasta; zachęcenie osób do osiedlenia się i płacenia podatków na terenie Miasta; poprawę warunków życia mieszkańców; zwiększenie dostępności do miejskich obiektów użyteczności publicznej; umacnianie poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców; poszerzenie oferty możliwości spędzania wolnego czasu oraz kształtowanie kultury spędzania wolnego czasu. Tyle w teorii.

W praktyce - kto będzie uprawniony do posiadania karty mieszkańca? To osoba, która spełnia co najmniej jeden z warunków:

  • jest zameldowana na terenie Miasta;
  • zamieszkuje na terenie Miasta i rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Ostrołęce ze wskazaniem Miasta jako miejsca swojego zamieszkania, bez względu na to, czy osoba ta osiąga dochód.
  • uczy się w szkole ponadpodstawowej na terenie Miasta.
  • do korzystania z Programu Ostrołęcka Karta Mieszkańca uprawnione są także dzieci tych osób

Program Ostrołęcka Karta Mieszkańca ma działać podobnie, jak poprzednie karty. System zniżek, ulg, preferencji i uprawnień ma przysługiwać tylko użytkownikom z kartą.

- Ostrołęcka Karta Mieszkańca, dzięki zaproponowaniu korzyści tylko osobom zameldowanym na terenie Miasta Ostrołęki, płacącym podatki w Urzędzie Skarbowym w Ostrołęce lub uczącym się w szkołach ponadpodstawowych w Ostrołęce może skłaniać osoby spoza miasta do osiedlenia się na terenie Ostrołęki lub wybierania ostrołęckich szkół w celu korzystania na preferencyjnych warunkach z usług lokalnych, w tym oferowanych przez samorząd Miasta Ostrołęki, takich jak basen, czy kino - wskazano w uzasadnieniu.

Środki niezbędne do realizacji programu pokrywane będą z budżetu Miasta podobnie jak w funkcjonujących dotychczas kartach – seniora, młodzieżowej oraz wielkiej rodziny. Jakie to będą koszty? Na razie trudno je wyliczyć. Wiadomo jedynie, że stałym, comiesięcznym kosztem ma być utrzymanie wdrożonego systemu za kwotę 9963.00 zł brutto.

O tym, czy karta mieszkańca wejdzie w życie, zdecydują radni podczas sesji 29 grudnia br.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×