eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zaprogramuj grę w Scratch i wygraj nagrody! Konkurs dla uczniów klas IV-VIII

REKLAMA
REKLAMA

Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce zachęca do udziału w Powiatowym Konkursie dla klas IV-VIII "Zaprogramuj grę w Scratch". Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Adresatami są uczniowie klas IV– VIII, a główną ideą konkursu jest promowanie umiejętności programistycznych wśród młodych ludzi.

Jeden uczeń może zgłosić tylko jeden projekt. Organizator nie przyjmuje projektów grupowych. W przypadku odkrycia niesamodzielności w projektowaniu (na przykład poprzez znalezienie identycznego fragmentu lub takiej samej całej pracy w Internecie) uczeń zostanie zdyskwalifikowany.

Podpisaną (imię, nazwisko, klasa) elektroniczną wersję pracy wraz z dokumentacją konkursową należy przysłać mailem na adres poczty konkurssp10oka@wp.pl do dnia 12 kwietnia 2024 r.. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 19 kwietnia br. 

Uczeń przygotowuje samodzielnie program w Scratchu, będący grą edukacyjną, zręcznościową, animacją, historyjką, quizem itp. Temat gry jest dowolny. Praca powinna rozpoczynać się od kliknięcia zielonej flagi, posiadać scenę będącą wstępem i opisującą historię (fabułę), instrukcję gry (wyświetlaną czasowo lub dostępną np. pod przyciskiem „Instrukcja”). Gra powinna rozgrywać się w jednej scenie lub w większej ilości scen (poziomów/leveli). Zakończenie gry musi zawierać wyraźną informację o jej końcu, wygranej lub przegranej, jak też liczbę zdobytych punktów przez gracza. W grze powinny znaleźć się ograniczenia czasowe dla poszczególnych scen (poziomów/leveli) –maksymalnie do 3 minut.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14 dk15 dk16 dk17  18  19  20
 21  22 dk23  24  25 dk26 dk27
 28 dk29 dk30  1  2  3  4
×