W sobotę 30 marca 2024 roku, w Wielką Sobotę, ostrołęckie kościoły wypełniły się tłumami wiernych, którzy przybyli na tradycyjne nabożeństwa ze święceniem pokarmów wielkanocnych. Koszyczki wypełnione jajkami, babami, mazurkami i innymi świątecznymi przysmakami czekały na błogosławieństwo kapłanów.
Wierni z całego miasta
W ostrołęckich kościołach święcenie pokarmów odbywało się zgodnie z ustalonym harmonogramem. Już od rana do świątyń ściągały tłumy wiernych. Wśród nich byli zarówno młodzi, jak i starsi mieszkańcy Ostrołęki.
Tradycja podtrzymana
Tegoroczne święcenie pokarmów w Ostrołęce po raz kolejny pokazało, jak ważne są dla mieszkańców miasta tradycje wielkanocne. To czas, kiedy rodziny gromadzą się przy stole, aby wspólnie świętować zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Motoświęconka też była
Zgodnie z wieloletnią tradycją w Ostrołęce zorganizowano też dziś tzw. "Motoświęconkę", czyli tradycyjne święcenie wielkanocnych pokarmów dla fanów dwóch kółek. Obszerną relację z tego wydarzenia znajdziecie tu:
Motoświęconka 2024 w Ostrołęce: błogosławieństwo na dwóch kółkach [WIDEO, ZDJĘCIA]
W sobotę 30 marca, na parkingu przed kościołem farnym w Ostrołęce odbyła się kolejna edycja Motoświęconki. To już tradycyjne wydarzenie, podczas którego motocykliści z Ostrołęki i okolic święcą swoje…
Wielkanoc to najważniejsze święto w kalendarzu chrześcijańskim. Święcenie pokarmów to jeden z najważniejszych elementów wielkanocnych tradycji. Jest to czas radości i wspólnego świętowania z rodziną i bliskimi.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystego święcenie koszyczków wielkanocnych ze wszystkich ostrołęckich kościołów.
Wielka Sobota w parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce
Święcenie pokarmów w parafii pw. NMP Królowej Rodzin
Święcenie pokarmów wielkanocnych w kościele pw. Nawiedzenia NMP
Święcenie wielkanocnych pokarmów w ostrołęckim klasztorze
Święcenie pokarmów wielkanocnyhc w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu