17 marca Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce rusza z cyklem zajęć, które w poprzednich latach cieszyły się dużym zainteresowaniem. Warsztaty etnograficzne “Wielkanoc na Kurpiach” to oferta skierowana do grup zorganizowanych w różnym wieku.
Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce serdecznie zaprasza grupy zorganizowane do udziału w wyjątkowych warsztatach etnograficznych "Wielkanoc na Kurpiach". To niezwykła okazja, by zgłębić tradycje i obyczaje kurpiowskie związane z najważniejszym świętem chrześcijańskim – Wielkanocą.
Warsztaty odbędą się w terminie od 17 marca do 11 kwietnia 2025 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–16:00. Zajęcia potrwają 60 minut i będą podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczestnicy poznają dawne zwyczaje wielkanocne panujące na Kurpiowszczyźnie, natomiast w części praktycznej własnoręcznie wykonają tradycyjne palmy wielkanocne.
Szczegóły organizacyjne:
- Miejsce: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Plac gen. J. Bema 8.
- Czas trwania: 60 minut.
- Koszt udziału: 1 zł od osoby dla grup kwalifikujących się do programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, dla pozostałych uczestników – 12 zł od osoby.
- Rezerwacja miejsc: Obowiązkowa, pod numerem telefonu 29 764 54 43 wew. 43.
To doskonała okazja, by w praktyczny sposób poznać kulturę regionu i wprowadzić się w atmosferę wielkanocnych tradycji Kurpiowszczyzny. Dodatkowe informacje na temat programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” dostępne są na stronie Muzeum Kultury Kurpiowskiej: https://muzeum.ostroleka.pl/?p=17346.
Zapraszamy do udziału w warsztatach i wspólnego odkrywania bogactwa kurpiowskiej kultury!