eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Uroczyste podsumowanie II Powiatowego Konkursu „Bożonarodzeniowy Anioł” w Czerwinie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Poradnia Psychologiczno-Pedagogicz a w Czerwiniefot. Poradnia Psychologiczno-Pedagogicz a w Czerwinie
REKLAMA

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie odbyło się uroczyste podsumowanie II Powiatowego Konkursu „Bożonarodzeniowy Anioł”. Wydarzenie, organizowane przez poradnię we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Czerwinie, zgromadziło licznych uczestników i gości, a jego celem było rozwijanie kreatywności młodych artystów oraz podtrzymywanie świątecznych tradycji.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 20 lat. Organizatorzy otrzymali aż 98 prac, które przedstawiały anioły wykonane w różnych technikach i z rozmaitych materiałów. Jury miało trudne zadanie, wybierając laureatów w pięciu kategoriach wiekowych. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez Zarząd Powiatu Ostrołęckiego.

Dodatkowe nagrody dla uczestników przekazali także wójtowie gmin Goworowo, Olszewo-Borki, Rzekuń i Czerwin, przewodnicząca Rady Gminy Czerwin oraz dyrektorzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie. Organizatorzy postanowili również docenić najbardziej zaangażowane placówki oświatowe – szkoły w Piskach, Grabówku, Szczawinie oraz Placówkę Wsparcia Dziennego TPD w Olszewie-Borkach, które otrzymały zestawy materiałów kreatywnych.

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie, Katarzyna Dragow-Kubeł, podkreśliła wysoki poziom artystyczny zgłoszonych prac oraz ogromne zaangażowanie uczestników.

Podczas uroczystej gali nagrody wręczali m.in. wicestarosta ostrołęcki Artur Kozłowski, radna powiatowa Mariola Zalewska, wójt gminy Goworowo Piotr Kosiorek, przewodnicząca Rady Gminy Czerwin Justyna Jabłonka oraz sekretarz Gminy Czerwin Izabela Załęska.

Wydarzenie nie tylko uświetniło lokalne obchody świąteczne, ale także zainspirowało dzieci i młodzież do rozwijania swoich artystycznych talentów.

Organizatorzy zachęceni dużym zainteresowaniem projektu już zapowiedzieli kolejną edycję konkursu.

Źródło:
eOstroleka.pl/Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19  20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
 28 dk29 dk30  1  2  3  4
×