KRRiT przyznała koncesję na nadawanie programu TV Trwam przez kolejne 10 lat. Fundacja Lux Veritatis otrzymała koncesję na nadawanie drogą satelitarną w 2003 r. Wygasa ona w marcu 2013 r. Przyznanie kolejnej koncesji oznacza, że TV Trwam może nadawać do 2023 r.
Wniosek fundacji o udzielenie koncesji na kolejny okres dziesięciu lat wpłynął do KRRiT 7 lutego 2012 roku. Jak poinformowała Rada, spełnił on warunki formalno-prawne wynikające z przepisów ustawy o radiofonii i telewizji i został pozytywnie zaopiniowany przez departament regulacji KRRiT.
Zgodnie z warunkami koncesji TV Trwam to program o charakterze edukacyjno-poradniczym i religijnym. W ubiegłym roku fundacja ubiegała się o miejsce dla TV Trwam na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej ale go nie otrzymała. Odmowną decyzję w tej sprawie KRRiT tłumaczyła niepewną sytuacja finansową Lux Veritatis.
TV Trwam dostała koncesję: Na nadawanie satelitarne

Zobacz również

Czartoryski o rozkładaniu na raty opłat koncesyjnych: „KRRiT twarda dla TV Trwam, dla innych szokująco łagodna”

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jana Dworaka

Szansa na koncesję dla TV Trwam: „Kontrola NIK wskazuje, że proces koncesyjny był nierzetelny”

Samolot z hasłem „Stop discrimination TV Trwam” nad Trójmiastem
![Marsz w obronie TV Trwam w Ostrołęce: „Będziemy walczyć o koncesję do końca, zwycięskiego końca” [VIDEO, ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/obrazy/2012/marsz_w_obronie_tv_trwam_ostroleka_icon.jpg)
Marsz w obronie TV Trwam w Ostrołęce: „Będziemy walczyć o koncesję do końca, zwycięskiego końca” [VIDEO, ZDJĘCIA]
![Stop dyskryminacji TV Trwam [VIDEO]](./luba//dane/pliki/obrazy/2012/spot_tv_trwam__icon.jpg)
Stop dyskryminacji TV Trwam [VIDEO]
![Warszawa: Marsz w obronie TV Trwam i wolnych mediów [VIDEO, ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/obrazy/2012/marsz_trwam_icon.jpg)
Warszawa: Marsz w obronie TV Trwam i wolnych mediów [VIDEO, ZDJĘCIA]
![Opozycja przeciwko dyskryminacji TV Trwam: „To atak na prawa katolików i na wolność” [VIDEO]](./luba//dane/pliki/obrazy/2012/wytrwamy_icon.jpg)
Opozycja przeciwko dyskryminacji TV Trwam: „To atak na prawa katolików i na wolność” [VIDEO]

Bruksela: Manifestacja w obronie TV Trwam

TVM1: Ojciec Rydzyk otwiera telewizję dla młodzieży
Kalendarz imprez
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
31 | ![]() |
![]() |
![]() |
4 | ![]() |
![]() |
7 | ![]() |
![]() |
10 | 11 | ![]() |
![]() |
14 | 15 | ![]() |
17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | ![]() |
24 | 25 | ![]() |
![]() |
28 | 29 | ![]() |
1 | 2 | 3 | 4 |