Ostrołęka na Pokolenia, czyli komitet składający się z działaczy Polski 2050, PSL i Lewicy, zaprezentował swoich kandydatów do rady miasta, jak również bardzo obszerny program wyborczy. Kandydatką na prezydenta będzie Anna Truszkowska-Aptacy.
Ostrołęka na Pokolenia. Radość z KPO
W trakcie konferencji głos zabrała posłanka Polski 2050 Żaneta Cwalina-Śliwowska, która powiedziała, że samorząd jest tym stopniem decydowania, który jest najbliżej ludzi. - Najbardziej zależy nam na tym, żeby to samorząd był dobry, był przedstawicielem naszych pragnień i oczekiwań - dodała parlamentarzystka.
Później przyszedł czas na wystąpienie kandydatki na prezydenta Anny Truszkowskiej-Aptacy, która przypomniała, że zostały uwolnione środki z KPO, a kandydaci Ostrołęki na Pokolenia "wiedzą, jak je pozyskać". - Tam są środki na zazielenienie i rewitalizację miasta; na odnowę naszej starówki; na wymianę kopciuchów; łąki kwietne, chodniki, ścieżki rowerowe. Na zrobienie bulwarów nad Narwią, oczywiście takich niezatapialnych! Tam są środki na niskoemisyjne autobusy, stworzenie parków kieszonkowych. Tam jest mnóstwo pieniędzy, a my wiemy jak je pozyskać. Nasi ludzie już są w blokach startowych - mówiła.
Jak dodała kandydatka na prezydenta, Ostrołęka na Pokolenia jest "przeciwko cwaniactwu, układom, marnowaniu publicznych pieniędzy, partyjniactwu i nepotyzmowi".
Ostrołęka na Pokolenia. Kandydaci i program
Później dowiedzieliśmy się, kto będzie kandydował do rady miasta. Listy otwierają Anna Truszkowska-Aptacy (Polska 2050), Elżbieta Mech (PSL) i Stanisław Kurpiewski (Lewica). Na kolejnych miejscach na listach są przedstawiciele właśnie tych trzech ugrupowań.
Program wyborczy Ostrołęki na Pokolenia, jaki został zaprezentowany podczas konferencji, jest bardzo obszerny i liczy kilkadziesiąt punktów, często związany jest z zaawansowanymi inwestycjami. Przykładowo, w programie ONP znalazła się restrukturyzacja oczyszczalni, bezobsługowa miejska stacja paliw, udrożnienie ronda Księcia Siemowita III, nowe place zabaw, dworzec autobusowy, darmowy bilet do kina dla seniorów raz w miesiącu, stoły do gier planszowych, ale też budowa wind w blokach 4-piętrowych w ramach programu "Windy dla osób wykluczonych społecznie", a także zlikwidowanie problemu bezdomnych zwierząt - w tym punkcie znalazły się m.in. poidełka dla zwierząt żyjących w mieście. A to tylko część propozycji...
Kandydaci Ostrołęki na Pokolenia do rady miasta:
Okręg nr 1:
- 1. Anna Jolanta Truszkowska Aptacy (Polska 2050);
- 2. Bożena Teresa Napiórkowska (Lewica);
- 3. Beata Dąbkowska (Lewica);
- 4. Robert Ryszard Serejko (Polska 2050);
- 5. Marek Mrozek (Polska 2050);
- 6. Aneta Mierzejewska (Lewica);
- 7. Tomasz Kurpiewski (Lewica);
Okręg nr 2:
- 1. Elżbieta Mech (PSL);
- 2. Maria Magdalena Parzychowska-Kurpiewska (Lewica);
- 3. Jacek Wójcik (Polska 2050);
- 4. Joanna Katarzyna Górka (Lewica);
- 5. Magdalena Borowiecka (Lewica);
- 6. Stanisław Nieciecki (Lewica);
- 7. Wojciech Il (Polska 2050);
- 8. Paweł Łępicki (Polska 2050);
- 9. Bohdan Wojciechowski (Polska 2050);
Okręg nr 3:
- 1. Stanisław Tadeusz Kurpiewski (Lewica);
- 2. Małgorzata Beata Łubińska (Polska 2050);
- 3. Michał Bałdyga (PSL);
- 4. Natalia Agata Bartoszewicz (Polska 2050);
- 5. Katarzyna Kossakowska (Polska 2050);
- 6. Artur Jacek Kożuch (Lewica);
- 7. Tadeusz Szczepkowski (Polska 2050);
- 8. Paweł Zienkiewicz (Polska 2050);
- 9. Małgorzata Maria Kupis (Lewica);
- 10. Adam Żebrowski (PSL);