eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Trzaskowski nie podbił Ostrołęki. Tylko w czterech obwodach miał powyżej 30 procent

REKLAMA
REKLAMA
Lubię to13

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP Rafał Trzaskowski wszedł do drugiej tury wyborów prezydenckich. Ostrołęczan jednak nie przekonał i to mimo wizyty w naszym mieście w trakcie kampanii wyborczej. Tylko w 4 z 29 obwodów Trzaskowski uzyskał w Ostrołęce wynik ponad 30 procent.

W obwodowej komisji nr 2 (przy Placu Bema) na Trzaskowskiego zagłosowało 194 wyborców. Przewaga Andrzeja Dudy nie była jednak tak wyraźna, jak w niektórych innych obwodach, gdyż na urzędującego prezydenta oddano tu 285 głosów. Wynik Trzaskowskiego w OKW nr 2 to 30,74 procent.

Kolejna komisja, w której kandydat KO przekroczył 30 procent to OKW nr 12 w Szkole Podstawowej nr 7 - ul. Hallera 12. Tu rywalizacja była bardziej wyrównana. Duda zdobył 165 głosów, Trzaskowski 117.  Wynik Trzaskowskiego to 30,15 procent wszystkich głosów w tej komisji.

W komisji nr 23 ("Pałacyk" - Fieldorfa Nila 15) Trzaskowski uzyskał wynik 258 głosów, co dało 30,86 procent. Z kolei Duda - 328 głosów.

Najlepszy procentowo wynik Rafał Trzaskowski w Ostrołęce uzyskał w komisji nr 26 - w Domu Pomocy Społecznej przy Rolnej. Tu jednak wydanych kart było tylko 114, dużo mniej niż w innych obwodach. Trzaskowski zdobył 39 głosów (35,14 procent), ale i tak przegrał z Dudą - 64 głosy.

Łącznie Rafał Trzaskowski zdobył w Ostrołęce 6337 głosów, co dało mu wynik 25,01 procent.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14 dk15 dk16 dk17  18  19  20
 21  22 dk23  24  25 dk26 dk27
 28 dk29 dk30  1  2  3  4

Szanowny internauto,

prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszym Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z Serwisu przez JML Sp. z o.o., z siedzibą w Ostrołęce przy ul. Nasypowa 7 oraz jego Zaufanych partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

×