Trwa 15. Ostrołęcki Festiwal Fotografii. Z tej okazji w Ostrołęckim Centrum Kultury otwarte zostały kolejne dwie interesujące wystawy. Warto je zobaczyć.
Ostrołęczanie w 2000 roku
Najpierw w holu na parterze otwarto wystawę Sławomira Balasa i Adama Wołosza "Ostrołęczanie. Nasz portret 2000". Na wystawie zaprezentowane zostały wybrane zdjęcia z akcji fotograficznej przeprowadzonej w 2000 roku. Pozostałe zdjęcia z tej akcji obejrzeć można będzie od niedzieli w "Galerii Ostrołęka".
- Ta wystawa nabiera zupełnie innego kontekstu w zestawieniu z tą wystawą, która jest w tej chwili w galerii, czyli dopiero połączenie tych dwóch projektów daje zupełnie inną retrospekcję - powiedział jeden z autorów zdjęć Adam Wołosz, dodając:
W 2000 roku podobnych projektów było kilkanaście czy kilkadziesiąt w Polsce, natomiast żaden z nich nie został powtórzony w okresie dłuższym niż 20 lat. Być może to, co zrobiliśmy, jest wyjątkowe, mamy kontynuację.
Wystawa wzbudzała wśród zwiedzających wiele emocji. Niektórzy ze smutkiem przyglądali się wybranym twarzom - tym, których już nie ma wśród nas...
30-lecie DKF
Następnie goście OCK przenieśli się na górny hol, gdzie otwarto... kolejną wystawę. Tym razem dotyczącą jubileuszu 30-lecia Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Rejs".
- To nie jest wcale mało istotne, bo są miasta, w których DKF-ów nie ma wcale - powiedziała Jolanta Góralska. - Jest to ważne, że DKF jest tu tyle czasu, od początku prowadzi go Basia - wskazała. -
Przypomiano czasy, gdzie gości na spotkaniach DKF było bardzo dużo, na przykład jeszcze w starym kinie Jantar - przypomniano m.in. spotkanie z Robertem Glińskim.
"Przez te wszystkie lata zmieniało się oblicze widza w DKF-ie, ale generalnie ludzie przychodzą i wiedzą, że mogą obejrzeć dobry film i podyskutować. 30 lat to ogrom pracy, ogrom spotkań organizowanych i dużo wyjazdów, bardzo owocnych, na festiwale" - powiedziała prowadząca DKF Barbara Cichoń.