Trwa zbiórka podpisów na listach Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej; „Tak dla rodziny, nie dla gender”, których celem jest wypowiedzenie przez Polskę konwencji stambulskiej. W ostatnią niedzielę taka zbiórka podpisów prowadzona była m.in. w jednym z ostrołęckich kościołów.
Zachęcamy też do składania podpisów na listach Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej; „Tak dla rodziny, nie dla gender”, których celem jest wypowiedzenie przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej i tym samym dołączenie do państw odrzucających ten szkodliwy dla rodzin dokument. Karty są na stoliku pod chórem
- usłyszeli wierni w ogłoszeniach w jednej z ostrołęckich parafii.
Czym jest projekt obywatelski "Tak dla rodziny, nie dla gender"? Co się w nim znajduje?
Ustawa wyraża zgodę na wypowiedzenie Konwencji stambulskiej – według polskiej Konstytucji umowy międzynarodowe takie, jak Konwencja stambulska mogą zostać wypowiedziane wyłącznie za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie. Nasz projekt zawiera w swojej treści zgodę na wypowiedzenie Konwencji stambulskiej! Ustawa zobowiązuje rząd do podjęcia prac nad międzynarodową Konwencją Praw Rodziny – dokumentem, który zagwarantuje kompleksową ochronę praw rodziny!
- czytamy w opisie inicjatywy zorganizowanej przez Chrześcijański Kongres Społeczny i Ordo Iuris.
Co proponuje się w miejsce genderowej Konwecji stambulskiej? - Już najwyższy czas, by Polska stała się państwem, które aktywnie stanie w obronie rodziny na forum międzynarodowym. Dlatego projekt ustawy nie tylko uprawnia polski rząd do wypowiedzenia Konwencji stambulskiej, ale także zobowiązuje do opracowania rozsądnej alternatywy! Jest nią międzynarodowa Konwencja Praw Rodziny - informują pomysłodawcy projektu.
Według organizatorów projektu, międzynarodowa Konwencja Praw Rodziny powinna zawierać potwierdzenie naturalnej tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, gwarancje opieki i ochrony rodziny przez organy władzy publicznej, zakaz naruszania autonomii rodziny przez nieuprawnione ingerencje urzędników, zakaz dyskryminacji matek, które rezygnują z pracy zarobkowej, by wychowywać dzieci, prawa rodziców w zakresie wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz identyfikację realnych przyczyn przemocy i propozycje skutecznej ochrony członków rodziny przed przemocą domową i przemocą godzącą w życie rodzinne.