Ostrołęcki nauczyciel i działacz "Solidarności" Tadeusz Godlewski zostanie uhonorowany odznaką "Za Zasługi dla Miasta Ostrołęki". Zdecydowała o tym rada miasta.
Tadeusz Godlewski to absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie, kierunek fizyka (1978). Uczył w ostrołęckich szkołach.
W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. internowany w Ośrodku Odosobnienia w Iławie, 10 lutego 1982 roku zwolniony. Uczestnik podziemnych struktur solidarnościowych (m.in. organizowanie pomocy materialnej i psychologicznej rodzinom, których członkowie nie wrócili z internowania, kolportaż prasy podziemnej, uczestnik spotkań, współorganizator wyjazdów do Warszawy na msze za Ojczyznę w kościele św. Stanisława Kostki, pomocy prawnej zwalnianym z pracy w wyniku represji).
29 listopada 1982 roku został zatrzymany, jego mieszkanie zrewidowano, dzień później aresztowany, osadzony m.in. w AŚ w Olsztynie, ZK w Barczewie, AŚ w Ostrołęce, AŚ Warszawa-Mokotów (w trakcie papieskiej wizyty w Polsce podjął głodówkę), 22 kwietnia 1983 skazany przez Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego na karę roku i 6 mies. pozbawienia wolności, nast. w wyniku apelacji zawieszenie kary na 4 lata, 30 czerwca 1983 zwolniony. Pomimo wyroku nadal zaangażowany w struktury podziemne „Solidarności”.
W latach 1991–1993 był posłem na Sejm RP I kadencji z ramienia Wyborczej Akcji Katolickiej, następnie w latach 1999–2003 - dyrektorem Zespołu Szkół Menedżerskich w Ostrołęce.
Rada miasta podczas głosowania nad przyznaniem odznaki "Za zasługi dla Miasta Ostrołęki" Tadeuszowi Godlewskiemu była jednogłośna. Prezydentowi Łukaszowi Kulikowi, który był inicjatorem tego projektu, dziękował m.in. radny Ryszard Żukowski.