eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Szóstej "Igły" dzień trzeci - wyniki

REKLAMA
zdjecie 480
REKLAMA

W sobotę w Klubie "Oczko"dobiegł końca trzeci dzień przesłuchań festiwalowych teatrów małych. Od godz. 15 obejrzeliśmy Teatr Tańca INOJ z Białołęki w spektaklu "Skórki pomarańczy", Teatr PARABUCH z Warszawy w spektaklu 2 x Różewicz, Teatr RÓŻ z Białogardu i Teatr KOT w spektaklu "Marionetki". W części wieczornej swój monodram zaprezentowała Katarzyna Flader (tegoroczny juror). Oto wyniki festiwalowej rywalizacji.

Protokół Jury VI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Małych Igła 2010
Jury w składzie: Katarzyna Flader - teatrolog, Jan Zdziarski - Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej, Jacek Jarzyna - aktor, po obejrzeniu w dniach 30 września - 2 października 2010 roku, 5 przedstawień w kategorii monodramu i 10 przedstawień w kategorii teatru, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
w kategorii monodramu:
Srebrną Igłę  Gustawowi Puchale z CK Teatr w Żyradowie za spektakl Piotr wg „A jak królem a jak katem będziesz” Tadeusza Nowaka
Wyróżnienia: Monice Gapińskiej ze Studia Teatralnego Julii Kotarskiej – Rekosz w Warszawie za podjęcie próby zrealizowania pełnowymiarowego spektaklu w przedstawieniu Anna Frank; oraz Adamowi Chrupczakowi ze Sceny Młodych Studio Poetyckie w Toruniu za ciekawe poszukiwania formalnych rozwiązań w teatrze, w spektaklu Czarne plamy.
w kategorii teatru
Ex aequo Złote Igły: Teatrowi KOT z Warszawy za spektakl Marionetki w reż. Julii Kotarskiej – Rekosz oraz Teatrowi LOTKA z Trzcianki za spektakl Zrozumieć Słowackiego w reżyserii Włodzimierza Ignasińskiego
Srebrną Igłę  Ostrołęckiej Scenie Autorskiej z Klubu OCZKO OCK za spektakl Opera panica w rezyserii Wojciecha Kraszewskiego
Brązową Igłę  Teatrowi NIE TERAZ z Łap za spektakl Smok Wawelski w reżyserii Katarzyny Zalewskiej
Wyróżnienie  Teatrowi Tańca INOJ z Białołęki za spektakl Skórki pomarańczy w reżyserii Katarzyny Kryczki
Jury podkreśla dużą różnorodność proponowanych prezentacji zarówno pod względem literackim, jak i własnych rozwiazań inscenizacyjnych.
Jury przeprowadziło konsultacje z kierownikami zespołów, instruktorami, grupami teatralnymi, wykonawcami monodramów, na temat prezentowanych przedstawień teatralnych, doboru repertuaru i gry aktorskiej. Stwierdzając przy tym z satysfakcja, że wiele z zespołów w swoich spektaklach podejmowało ważne dla swego pokolenia problemy, włączając się wyraźnie w spór o naszą rzeczywistość.
Jury wyraża gorące uznanie dla gospodarzy i organizatorów festiwalu, którzy zadbali o atmosferę i warunki sprzyjające prezentacjom i wzajemnemu poznaniu się.
Ostrołęcka Igła bez watpienia jest ważnym teatralnie miejscem w Polsce, przyciągającym każdego roku nowe i różne teatry. Stwarza tym samy możliwość twórczej konfrontacji poszukiwań i osiagnięć wielu zespołom, na ich drodze poszukiwania dobrego teatru.

Źródło: OCK
Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×