eOstroleka.pl
Region,

Studencie, przyjdź na praktyki do Marszałka!

REKLAMA
REKLAMA
Już po raz 9. urząd marszałkowski zaprasza studentów na płatne wakacyjne praktyki. Czeka 50 miejsc i wynagrodzenie w wysokości ponad 6,4 tys. zł brutto. Wnioski można składać do 18 kwietnia.

Udział w programie „Praktyki u Marszałka” to okazja do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, spróbowania swoich sił w administracji samorządowej i zdobycia nowych umiejętności.

Drodzy studenci, jeśli chcecie zdobyć doświadczenie w naszym urzędzie, poznać tajniki pracy i zobaczyć, jakie wyzwania stoją przed samorządem Mazowsza, zgłaszajcie się na praktyki. Nabór trwa do 18 kwietnia. Czekamy na Was! – zachęca marszałek Adam Struzik.

Praktyki odbywałem w Biurze Programowania EFRR, gdzie obecnie pracuję. W ich trakcie zdobyłem praktyczną wiedzę na temat działalności samorządu. Dużo nauczyłem się od koleżanek i kolegów, którzy wspierali mnie w czasie praktyk. Cieszę się, że dostałem możliwość rozwinięcia swoich umiejętności, zdobycia nowej wiedzy i kontaktów – mówi Marek Zaręba, uczestnik VII edycji „Praktyk u Marszałka”, a dziś pracownik urzędu.

KTO MOŻE ODBYWAĆ PRAKTYKI?

Program jest skierowany do studentów studiów licencjackich, magisterskich lub inżynierskich, którzy uczą się w trybie stacjonarnym zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych na terenie województwa mazowieckiego. Studenci nie mogą mieć więcej niż 26 lat. Ważne, by mieli zaliczony pierwszy semestr studiów. Studenci będą odbywać praktyki pod okiem opiekunów, wezmą udział w szkoleniach wstępnych i spotkaniach tematycznych z ekspertami.

NIE TYLKO W WARSZAWIE

Praktyki będą odbywać się nie tylko w siedzibach urzędu marszałkowskiego
w Warszawie, lecz także w jego delegaturach w Płocku i Ostrołęce. Potrwają 30 dni roboczych, czyli 210 godzin. Pierwsza tura ruszy 1 lipca i potrwa do 8 sierpnia. Druga rozpocznie się 18 sierpnia, a zakończy 26 września. Co ważne, oferowane przez urząd praktyki są płatne. Studenci za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie
w wysokości 6405 zł brutto.

OD KULTURY PO OCHRONĘ ZDROWIA

Studenci zdecydują, w którym departamencie, kancelarii czy delegaturze będą odbywać praktyki. A wybór jednostek organizacyjnych i wykonywanych przez nie zadań jest duży. Od przygotowywania wydarzeń kulturalnych, przez wydawanie decyzji o wycince drzew, realizację projektów prozdrowotnych, po organizowanie konferencji prasowych. Informacje na temat programu, wymogów formalnych i szczegóły dotyczące zasad rekrutacji można znaleźć na stronie „Praktyk u Marszałka”.

SUKCES PRAKTYK

Ostatnia edycja programu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem studentów. Zgłosiły się 332 osoby, a praktyki odbyło ostatecznie 47 studentów. Najwięcej wniosków wpłynęło z Uniwersytetu Warszawskiego (85), Uniwersytetu SWPS (56), Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (31), Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (28) i Politechniki Warszawskiej (20).

W dotychczasowych 8 edycjach praktyk wzięło udział 568 studentów.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalendarz imprez
kwiecień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17  18  19  20
 21  22 dk23  24  25 dk26 dk27
 28  29 dk30  1  2  3  4
×