eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Troszynie [ZDJĘCIA}

REKLAMA
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA

Do grona szkolnej społeczności troszyńskiej „podstawówki” dołączyło w tym roku 47 pierwszoklasistów. Uczniowie dwóch klas złożyli uroczyste ślubowanie a dyrektor szkoły każdego z osobna oficjalnie pasowała na ucznia.

Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Troszynie odbyło się we wtorek, 20 października. Do społeczności uczniowskiej dołączyło 23 uczniów z klasy I a i 24 z klasy Ib. Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia przygotowały wychowawczynie klas I – Dorota Andrzejczyk i Anna Ziarno oraz Telesfor Sobiech.

Pierwszoklasiści śpiewali piosenki oraz odpowiadali na pytania zadawane przez „Panią Jesień”. Wysłuchali również słów skierowanych do nich przez starszych kolegów i koleżanki – uczniów klas IV, którzy zapewniali ich o swojej życzliwości i chęci niesienia pomocy oraz przedstawiali szkołę jako miejsce, w którym naprawdę warto być.

Po krótkiej części artystycznej uczniowie klas I ślubowali na sztandar szkoły, następnie dyrektor  Marzena Borkowska dokonała uroczystego pasowania na ucznia.

REKLAMA
Kalendarz imprez
kwiecień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3  4 dk5 dk6
 7 dk8 dk9  10  11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17  18  19  20
 21  22 dk23  24  25 dk26 dk27
 28  29 dk30  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×