Kto będzie odpowiadał za zamówienia publiczne po tym, jak prezydent Ostrołęki - decyzją prokuratora - otrzymał zakaz organizacji i przeprowadzania tego typu postępowań? Jak się dowiedzieliśmy, upoważnienia zostały wystawione dwóm osobom.
23 lipca prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik usłyszał w prokuraturze w Łomży zarzut niedopełnienia obowiązków w związku z organizacją jednego z przetargów. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 20.000 złotych oraz zakazu wykonywania czynności służbowych związanych z organizacją i przeprowadzaniem postępowań o udzielenie zamówień publicznych na rzecz miasta Ostrołęka, a także zabezpieczenie majątkowe na poczet grzywny w kwocie 30.000 złotych.
Powstało więc pytanie: do dalej z przetargami? Co z inwestycjami?
Gdyby prezydent Ostrołęki nie upoważnił żadnego z bliskich współpracowników do organizowania przetargów, wtedy miastu groziłby inwestycyjny paraliż. Jednak, jak się dowiedzieliśmy, takie upoważnienia zostały wydane, co może zapewnić ciągłość zamówień. Za przetargi odpowiadać będą wiceprezydent i sekretarz miasta.
Na okoliczność nieobecności Prezydenta Miasta Ostrołęki zostały wydane odpowiednie upoważnienia i pełnomocnictwa. Pełnomocnictwa dotyczące organizacji i przeprowadzenia postępować o udzielenie zamówień publicznych na rzecz Miasta Ostrołęki zostały udzielone wiceprezydentowi Miasta Ostrołęki Maciejowi Kleczkowskiemu oraz sekretarz miasta Ostrołęki Anecie Gutowskiej-Grucelskiej
- odpowiedział nam Piotr Potulski, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Ostrołęki.