eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Powiat ostrołęcki: Trwa nabór do projektu „Lepszy Start”

REKLAMA
zdjecie 480
REKLAMA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce uprzejmie informuje, że w trybie ciągłym trwa nabór do projektu „Lepszy Start” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, którego realizacja trwać będzie do końca 2014 roku.

Zapraszamy osoby niepełnosprawne, kobiety nieaktywne zawodowo opiekujące się niepełnosprawnym dzieckiem oraz wychowanków pieczy zastępczej pochodzących z terenu powiatu ostrołęckiego do zgłaszania się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce.

Kandydaci do udziału w projekcie w 2014 roku powinni spełniać następujące kryteria:
posiadają status osoby pracującej i/lub bezrobotnej i/lub nieaktywnej zawodowo,
są w wieku aktywności zawodowej (15-64 lata),
zamieszkują i/lub są zameldowane w powiecie ostrołęckim,
korzystają ze świadczeń pomocy społecznej,
deklarują chęć udziału w projekcie,
w przypadku osób niepełnosprawnych, posiadają orzeczenie o niepełnosprawności,
w przypadku nieaktywnych zawodowo kobiet, posiadają decyzję o przyznaniu świadczenia pielęgnacyjnego.

Proponowane formy wsparcia będą dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestnika:

Dla osób niepełnosprawnych i kobiet nieaktywnych zawodowo:
indywidualne i/lub grupowe poradnictwo specjalistyczne (doradca zawodowy, psycholog, prawnik, terapeuta, itp.),
szkolenia i kursy zawodowe oraz podnoszące kwalifikacje w zakresie:
sprzedawca z kasą fiskalną i obsługą komputera, księgowość z elementami kadr i płac, magazynier z obsługą wózka jezdniowego, wizaż i stylizacja paznokci, kucharz, technolog robót wykończeniowych w budownictwie, spawacz metodą TIG i MAG, pracownik gospodarczy – szatniarz, prawo-jazdy kat. „B” i „C”.
turnus rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z warsztatami umiejętności i kompetencji społecznych, turnus rehabilitacyjny dla matek i ich dzieci niepełnosprawnych z warsztatami umiejętności i kompetencji społecznych, indywidualne zajęcia rehabilitacyjne, warsztaty wytwarzania dekoracyjnych przedmiotów użytkowych i rękodzieła celem zdobycia nowych umiejętności zawodowych, warsztaty umiejętności i kompetencji społeczno-zawodowych „Telepracownik – szansą aktywizacji na rynku pracy” z komponentem obsługi komputera,
warsztaty umiejętności i kompetencji społecznych w zakresie ról rodzicielskich w rodzinach z niepełnosprawnością z Dorotą Zawadzką – telewizyjną „Super Nianią”, talony na samodzielny zakup usług społecznych (zajęcia sportowo-rekreacyjne, kulturalno-rozrywkowe, usługi stomatologiczne, kosmetyczno-fryzjerskie, itp.), wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, wsparcie pracowników ds. doradztwa osób niepełnosprawnych i ds. rehabilitacji społecznej.

Dla wychowanków pieczy zastępczej:
indywidualne i/lub grupowe poradnictwo specjalistyczne (doradca zawodowy, psycholog, prawnik, terapeuta, itp.),
szkolenia i kursy zawodowe oraz podnoszące kwalifikacje w zakresie jak w grupie powyżej,
skierowanie i sfinansowanie zajęć szkolnych związanych z uzupełnianiem wykształcenia na poziomie gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym lub policealnym (kursy maturalne, dokształcające, korepetycje, koszty materiałów dydaktycznych i książek), dofinansowanie lub sfinansowanie kosztów nauki na poziomie wyższym, sfinansowanie całości lub części kosztów zakwaterowania w akademiku, internacie, stancji, mieszkaniu chronionym,
wyjazdowe treningi umiejętności  i kompetencji społecznych z programem turystycznym, talony na samodzielny zakup usług społecznych (zajęcia sportowo-rekreacyjne, kulturalno-rozrywkowe, usługi stomatologiczne, kosmetyczno-fryzjerskie, itp.), wsparcie koordynatora pieczy zastępczej dla wychowanka i jego rodziny zastępczej,
wsparcie pracowników socjalnych.
Wsparcie towarzyszące:
zwrot kosztów dojazdów na zajęcia realizowane w ramach projektu, zwrot kosztów opieki nad dzieckiem do lat 7 i/lub osobą zależną w okresie trwania zajęć realizowanych w ramach projektu.

Informacje o projekcie oraz zasadach rekrutacji można uzyskać osobiście, telefonicznie lub drogą elektroniczną w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, ul. Szpitalna 2, tel. 29 7642338, 29 7645788, mail: pcpr@powiatostrolecki.pl oraz na stronie internetowej powiatu ostrołęckiego www.powiatostrolecki.pl w zakładce „Projekt Lepszy Start”. Dokumenty aplikacyjne przyjmowane są codziennie od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 – 16.00, pokój nr 7 i 17, tel.: 297645788, 297642338. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×