Śmiertelny wypadek w centrum Ostrołęki, potrącenie pieszego, pijani kierowcy i duża liczba interwencji przy rodzinnych kłótniach – w dużym skrócie, świąteczny weekend był dość pracowity dla ostrołęckich policjantów.
Nad zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego w trakcie świątecznego weekendu pracowała w ostatnich dniach zwiększona liczba funkcjonariuszy policji.
Kilkudziesięciu policjantów każdego dnia dbało o to, aby Święta Bożego Narodzenia były bezpieczne. Tak jak i w latach poprzednich ostrołęccy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, jak i ich domów. W celu zabezpieczenia mienia naszych mieszkańców policjanci, także ci po cywilnemu patrolowali teren blokowisk i osiedli mieszkaniowych.- mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.
W tym czasie nie odnotowano poważnych przestępstw o charakterze kryminalnym, W nocy z 25 na 26 grudnia w centrum Ostrołęki doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginął młody mieszkaniec naszego miasta. Jak już informowaliśmy, sprawca tego zdarzenia uciekł ale kilka godzin po wypadku został zatrzymany.
Niestety na terenie miasta doszło do wypadku śmiertelnego. Oprócz tego zdarzenia nie odnotowano poważnych wypadków, ani też kolizji drogowych. Udaremniono jazdę 2 osobom, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, bądź posiadając sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Pierwszego dnia świąt doszło też do potrącenia pieszego przechodzącego przez jezdnię na oznakowanym przejściu przy ulicy Goworowskiej. Szczęśliwie poszkodowany nie doznał poważniejszych obrażeń i po wykonaniu niezbędnych badań wyszedł ze szpitala.
W trakcie tych kilku dni policjanci zatrzymali też dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść „za kółko” po spożyciu alkoholu. Obaj stracili prawa jazdy i będą ze swojego zachowania tłumaczyć się przed sądem.
Do wytrzeźwienia w policyjnej izbie zatrzymań trafił mężczyzna, który w stanie upojenia alkoholowego zasnął na drodze krajowej, stwarzając tym samym poważne zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych użytkowników „krajówki”.
Bardzo dużo pracy funkcjonariusze mieli w związku z licznymi interwencjami domowymi. Dotyczyły one najczęściej kłótni rodzinnych, bądź konfliktów małżeńskich.
Niestety prawie każdej tego typu interwencji towarzyszył alkohol. W jednym przypadku policjanci skorzystali z nowej procedury dotyczącej przemocy domowej według której mają uprawnienia do wydania nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Nakaz lub zakaz mogą być wydane podczas interwencji podjętej przez funkcjonariuszy albo w związku z powzięciem informacji o stosowaniu przemocy w rodzinie. Przypominamy nowe uprawnienia, m.in. policjantów weszły w życie z dniem 30 listopada 2020 roku.- mówi podkom. Żerański.