eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policyjna akcja profilaktyczna na miejskim targowisku [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 480
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Tematyka kieszonkowców, oszustw metodą „na wnuczka” i ich modyfikacjami – z tym właśnie funkcjonariusze ostrołęckiej policji pojawili się na miejskim targowisku. Wzmożone działania profilaktyczne są prowadzone w ramach kampanii ,, Dzielnicowy bliżej nas”.

Dzielnicowi z Ostrołęki, jak i powiatu ostrołęckiego często odwiedzają  mieszkańców swoich rejonów służbowych rozmawiając na temat zagrożeń, na które mogą być narażone, m.in. osoby starsze. Podczas spotkań rozdają także ulotki informacyjne. W broszurach zawarte są informacje na temat kradzieży i oszustw metodami „na wnuczka”, czy „na policjanta”, a także wskazówki na unikniecie wspomnianych zagrożeń. Ulotki skierowane są nie tylko do seniorów, ale również ich rodzin.

Chcąc dotrzeć do jak największej liczby osób funkcjonariusze we wtorek przed godzina 6:00 rano pojawili się na targowisku miejskim w Ostrołęce. Spotkania oprócz walorów profilaktycznych były doskonałą okazją do rozmowy na temat problemów, które nurtują mieszkańców. Podczas spotkań mundurowi rozdawali ulotki z informacjami na temat najczęstszych zagrożeń.  

Ponadto w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” ostrołęccy  policjanci w swoich działaniach oraz podczas codziennej służby rozpowszechniają informacje dotyczące aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze instruują, jak zainstalować aplikacje oraz jak z niej korzystać, podpowiadają też, jak jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego, wpisując adres lub imię i nazwisko policjanta.

Mundurowi przypominają, iż usługa jest bezpłatna i można z niej korzystać również bez dostępu do Internetu, czyli w trybie offline. Dzielnicowi propagują również korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala przekazywać policji informacje o niebezpiecznych miejscach i sytuacjach w okolicy. Mieszkańcy dowiadują się o tym, że zgłoszenia są anonimowe, a każda informacja pojawiająca się na mapie jest weryfikowana przez policjantów. Policjanci podkreślają jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie jest aplikacją, która służy zgłaszaniu pilnej interwencji i konieczności natychmiastowego przyjazdu policjantów na miejsce. Do tego celu należy wykorzystywać telefony alarmowe 997 lub 112.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×