Czy między Klasztorem a Farą jest nieodkryty dotąd podziemny tunel? To będzie przedmiotem badań, co ujawnił w piątkowy wieczór proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce. Czekać nas może przełom w odkrywaniu historii miasta.
3 listopada 2023 r. w ostrołęckim Klasztorze odbyła się konferencja, na której Barbara Kalinowska opowiadała o osobach pochowanych w podziemiach tej niezwykłej, zabytkowej świątyni.
Kto spoczywa w podziemiach ostrołęckiego Klasztoru? [ZDJĘCIA]
Klasztor kryje w sobie dużo tajemnic, podziemi, korytarzy, krypt, w których oprócz ojców bernardynów, pochowano także obywateli i dobroczyńców kościoła i miasta. W świątyni pw. św.…
Jak się okazuje, są plany, by nie tylko odnowić podziemia, ale też być może ujawnić nieodkrytą dotąd historię miasta Ostrołęki.
- Kiedyś zajmiemy się tymi podziemiami, tą kryptą. Wstępnie znalazłem projektanta, który podejmie się zaprojektowania odnowy podziemi - ogłosił wiernym ks. Zdzisław Grzegorczyk, proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce.
Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce. Sakralna perła Mazowsza, którą musisz zobaczyć
Sanktuarium św. Antoniego położone jest w sercu Ostrołęki. To świątynia z piękną, aczkolwiek również trudną historią, zachwycająca swoim wnętrzem. Ostrołęcki klasztor to jeden z ciekawszych zabytków…
Ksiądz proboszcz dodał:
Są takie nowe rzeczy, te kamery geowizyjne. A często słyszymy, że z klasztoru są tunele podziemne do fary czy do Narwi. Użyjemy tych narzędzi i jeżeli będzie tunel, to będziemy starali się zająć tymi pracami, będziemy prosić o jakieś dotacje, bo to będzie wyjątkowy fragment, wyjątkowa historia Ostrołęki.
Kto wie, być może dzięki tym pracom uda się odkryć niezykłą historię naszego miasta? Czekamy na efekty tych prac z niecierpliwością.