Na Placu Bema w Ostrołęce zaparkowało dziś Mobilne Muzeum Multimedialne, w którym zwiedzający zobaczyć mogli ciekawe materiały dotyczące historii Polski po odzyskaniu w 1918 roku niepodległości.
Wystawa została przygotowana z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w ramach uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podróż Muzeum Multimedialnego po Polsce ma na celu włączenie się w świętowanie wspomnianego jubileuszu, dopełniając swym przesłaniem lokalne obchody.
W Mobilnym Muzeum zobaczyć można ciekawe materiały związane z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. 100 lat niepodległości Polski ukazano poprzez setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje, które tworzą fascynującą narrację poświęconą Niepodległej, zapraszając osoby zwiedzające do wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni.
Dzięki ekranom dotykowym każdy zwiedzający może samodzielnie obierać kierunek i zakres zwiedzania ekspozycji. Tematyka wystawy to przede wszystkim okres II Rzeczypospolitej, czas odbudowy struktur i potencjału gospodarczego, społecznego, kulturalnego Państwa. To także prezentacja wybitnych Polaków, którzy osiągnęli sukces i uznanie w świecie i ich wynalazki. W trakcie zwiedzania poznajemy biografie sześciu Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa.
Urządzenia holograficzne prezentują trójwymiarowe obrazy symboli tożsamości narodowej i przedmioty sztuki użytkowej powstałe w czasach II RP. Każdy może wykonać samodzielnie pamiątkę z wystawy wykonując odcisk pieczęci z wizerunkiem 5 prezentowanych Orłów Białych z różnych epok, w tym obowiązującego wzoru godła. Każdy odwiedzający wystawę będzie mógł złożyć też swój podpis w okolicznościowej Księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości.
Wystawa jest atrakcyjna dla widzów w każdym wieku − aplikacje multimedialne można obsługiwać intuicyjnie. Zapraszamy do zwiedzania wszystkich zainteresowanych, rodziny, seniorów, młodzież szkolną. Dopełnieniem ekspozycji jest plenerowa gra planszowa, której uczestnicy wcielają się w rolę reporterów odkrywających ciekawe i ważne aspekty życia w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Zwiedzanie wystawy jest nieodpłatne.
Muzeum w Ostrołęce będzie można zwiedzać przez dwa dni: 10 i 11 listopada. W sobotę wystawa czynna będzie w godzinach 12.00 – 18.00, w niedzielę w godzinach 10.00-16.00.
Ostrołęka świętuje 100. urodziny Niepodległej – Mobile Muzeum Multimedialne [ZDJĘCIA]




Zobacz również

Uroczysta sesja Rady Miasta z okazji Święta Niepodległości

Niepodległościowy trening Biegam bo Lubię (zdjęcia)
![Czołg leopard już jest w Ostrołęce [WIDEO]](./luba//dane/pliki/obrazy/czolg_icon.jpg)
Czołg leopard już jest w Ostrołęce [WIDEO]

W kościołach zabrzmią dzwony na 100-lecie niepodległości

Wyjazd z Ostrołęki na Marsz Niepodległości
![Sto ciasteczek na 100. urodziny Niepodległej [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/obrazy/img_0707_icon.jpg)
Sto ciasteczek na 100. urodziny Niepodległej [ZDJĘCIA]
![Przedszkolni patrioci dla Niepodległej [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/obrazy/image061_icon.jpg)
Przedszkolni patrioci dla Niepodległej [ZDJĘCIA]
Wasze opinie
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Kalendarz imprez
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
31 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
14 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
20 |
21 | 22 | ![]() |
24 | ![]() |
![]() |
![]() |
28 | ![]() |
![]() |
1 | 2 | 3 | 4 |