Jeszcze do końca marca trwa rekrutacja uczestników do projektu „Dzienny Dom Opieki Medycznej w Ostrołęcek” Jest to szansa dla seniorów na podratowanie zdrowia w warunkach najbardziej zbliżonych do domowych ale z profesjonalną opieką medyczną. Projekt realizuje Spółdzielnia Socjalna Validus.
Celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług medycznych świadczonych w warunkach zbliżonych do domowych dla osób niesamodzielnych, w tym osób starszych, zamieszkujących na terenie Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego i powiatów ościennych (woj. mazowieckie) poprzez utworzenie i funkcjonowanie 25 miejsc opieki dla osób niesamodzielnych, w tym starszych, w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Ostrołęce ul. Goworowska 13 a (DDOM) w okresie 01.04.2020 r. – 31.03.2022 r.
Warunki uczestnictwa
Uczestnikami projektu mogą być osoby niesamodzielne (75 kobiet, 51 mężczyzn), w tym w 50% muszą to być osoby starsze powyżej 65 roku życia zamieszkujące w:
m. Ostrołęka, powiat ostrołęcki i powiaty ościenne (woj. mazowieckie),
których stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie wyłącznie pod opieką podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a jednocześnie nie wymagają całodobowego nadzoru lekarskiego i pielęgniarskiego realizowanego w trybie stacjonarnym.
Kryterium kwalifikowane jest na podstawie danych zawartych w formularzu rekrutacyjnym w składanym przez kandydata przed przystąpieniem do projektu.
Opieka medyczna i działania towarzyszące w DDOM
Pacjenci będą przebywali w DDOM przez 5 dni w tygodniu przez 8-10 godzin dziennie, następnie w zależności od poprawy stanu zdrowia, liczba i częstotliwość udzielanych świadczeń może być stopniowo zmniejszana w zależności od potrzeb indywidualnych każdego pacjenta, jednak nie będzie odbywać się w czasie krótszym niż 4 godziny dziennie. Świadczenia zdrowotne będą udzielane w trakcie pobytu pacjenta w dziennym domu opieki medycznej najpóźniej w trzecim dniu po przyjęciu pacjenta.
Czas trwania pobytu pacjenta w DDOM nie może być krótszy niż 30 dni roboczych i dłuższy niż 120 dni roboczych. Pobyt może zostać skrócony z założonych 30 dni w przypadku dobrowolnej rezygnacji pacjenta oraz w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia, wymagającego realizacji świadczeń zdrowotnych w warunkach stacjonarnych (leczenie szpitalne, stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne inne niż szpitalne).
Do podstawowych kategorii świadczeń zdrowotnych realizowanych w DDOM należą:
opieka pielęgniarska, w tym edukacja pacjenta dotycząca samoopieki i samopielęgnacji,
doradztwo w doborze odpowiednich wyrobów medycznych, usprawnianie ruchowe
stymulacja procesów poznawczych, terapia zajęciowa, przygotowanie rodziny i opiekunów pacjenta do kontynuacji opieki (działania edukacyjne).
Procedura rekrutacyjna
Rekrutacja będzie miała charakter otwarty.
Planowany okres rekrutacji wstępnej: do dnia 31.03.2020r.
Rekrutacja prowadzona jest w oparciu o regulamin, za pomocą dokumentów rekrutacyjnych.
Rekrutacja będzie prowadzona metodą zewnętrzną, prowadzona w biurze projektu pozbawionym barier architektonicznych w Ostrołęce przy ul. Mazowieckiej 2.
Zgłoszenia będą przyjmowane:
• osobiście,
• przez telefon,
• przez pocztę,
• przez Internet.
Personel Projektu jest odpowiedzialny za przeprowadzenie procesu rekrutacji oraz dokonanie wyboru Uczestników Projektu.
Osoba chcąca uczestniczyć w projekcie, jest zobowiązana wypełnić dokumentację zgłoszeniową dostarczyć ją do Biura Projektu do 31.03.2020 r. Po tym terminie rekrutacja będzie miała charakter uzupełniający.
Dokumentacja zgłoszeniowa i regulamin dostępne są na stronie internetowej
http://validus.com.pl/projekty-ue/
oraz w Biurze Projektu: Spółdzielnia Socjalna "Validus", 07-410 Ostrołęka, ul. Mazowiecka 2.
Biuro Projektu czynne jest przez 5 dni w tygodniu (pn.-pt.) w godzinach 800 – 1300.
Telefon kontaktowy: 784 933 589+48 lub 29 766 59 18 oraz +48 514 777 797
Wyżej wymieniona lokalizacja jest również miejscem składania dokumentacji zgłoszeniowej.
Udział w projekcie jest bezpłatny.