eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Odsłonięcie pomnika upamiętniającego por. pil. Mirosława Karpińskiego w Goworowie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcy Goworowa godnie uczcili pamięć swojego rodaka Mirosława Karpińskiego. W niedzielne południe uroczyście odsłonięty został pomnik upamiętniający porucznika pilota, wybitnego mieszkańca ziemi goworowskiej.

Mirosław Karpiński był absolwentem ZSP w Goworowie a także wybitnym prymusem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, którą ukończył w 1983 roku. Dwa lata później, 12 listopada 1985 roku, zginął tragicznie śmiercią lotnika podczas wykonywania niezwykle trudnego, nocnego lotu w śnieżycy. Na miejscu tragedii - w miejscowości Piecki - postawiono obelisk upamiętniający ofiary wypadku. Od dziś pamięć po Mirosławie Karpińskim jest zaznaczona również poprzez pomnik w Goworowie.

Uroczystości patriotyczno-religijne rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Goworowie, celebrowaną przez proboszcza parafii i Kapelana Sił Powietrznych. Następie z kościoła przemaszerowano pod budynek Zespołu Szkół Powiatowych, gdzie znajduje się pomnik. Tam wspominano Mirosława Karpińskiego, po czym dokonano uroczystego odsłonięcia pomnika.

Organizatorem uroczystości był starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł oraz Klub Seniorów Lotnictwa 103 Pułku i Stowarzyszenie Lotników Polskich.

REKLAMA
Kalendarz imprez
kwiecień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14 dk15 dk16 dk17  18  19  20
 21  22 dk23  24  25 dk26 dk27
 28 dk29 dk30  1  2  3  4
×