eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowe zarządzenie władz Ostrołęki: Zasady sprzedaży materiałów budowlanych pozyskiwanych z rozbiórek

REKLAMA
zdjecie 480
REKLAMA

Władze Ostrołęki opublikowały zasady sprzedaży materiałów budowlanych pozyskiwanych z rozbiórek, stanowiących własność Miasta Ostrołęki.  Materiały budowlane pozyskiwane z rozbiórek stanowiące własność miasta, będą podlegać sprzedaży w trybie przetargu. W imieniu miasta, przetarg ogłaszać  i organizować będzie Miejski Zarząd Obiektów Sportowo – Turystycznych i Infrastruktury Technicznej. Wynik przetargu zatwierdzany będzie przez prezydenta.

Przetarg przeprowadzać będzie w formie pisemnej (zbieranie ofert) komisja przetargowa powołana przez dyrektora Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo – Turystycznych i Infrastruktury Technicznej.  Cenę wywoławczą w przetargu stanowić będzie wartość rynkowa przeznaczonych do sprzedaży materiałów budowlanych. Wartość rynkowa ustalana jest przez dyrektora jednostki. Wartość rynkową określa się na podstawie przeciętnych cen stosowanych w obrocie rzeczami tego samego rodzaju z uwzględnieniem stopnia ich zużycia oraz popytu na nie.

Jak będzie wyglądać przetarg?

Sprzedający wyznacza termin przetargu oraz podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o przetargu, które zamieszcza w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo – Turystycznych i Infrastruktury Technicznej, na co najmniej 7 dni przed wyznaczonym terminem składania ofert.

Ogłoszenie o przetargu powinno w szczególności zawierać: oznaczenie Sprzedającego,  przedmiot przetargu, wysokość ceny wywoławczej, termin i miejsce przetargu, miejsce i termin, w którym można obejrzeć materiały budowlane. W zaproszeniu do składania ofert określa się ponadto: miejsce, termin składania ofert oraz okres, w którym oferta jest wiążąca,  wymagania, jakim powinna odpowiadać oferta,  zastrzeżenie, że organizatorowi przetargu przysługuje prawo unieważnienia przetargu bez podania przyczyny.

Z kolei oferta pisemna złożona do przetargu powinna zawierać: imię, nazwisko i adres lub nazwę (firmę) i siedzibę oferenta, PESEL bądź NIP, oferowaną cenę i warunki jej zapłaty, oświadczenie oferenta, że zapoznał się ze stanem materiałów budowlanych lub, że ponosi odpowiedzialność za skutki wynikające z rezygnacji z oględzin, inne dane wymagane przez organizatora przetargu, określone w ogłoszeniu o przetargu.

Rozstrzygnięcie przetargu

Komisja przetargowa wybiera oferenta, który zaoferował najwyższą cenę.  Jeżeli w przetargu nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o te samej cenie, komisja przetargowa wzywa tych oferentów do złożenia ofert dodatkowych. Oferenci, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen niższych niż zaoferowane w poprzednio złożonych ofertach.

Wygrywający przetarg nabywa uprawnienia do zawarcia umowy sprzedaży. Komisja przetargowa zawiadomi uczestnika, który wygrał przetarg o miejscu i terminie zawarcia umowy sprzedaży, najpóźniej w ciągu 7 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Wydanie nabywcy materiałów budowlanych nastąpi po podpisaniu umowy, zapłaceniu ceny nabycia i okazaniu dowodu wpłaty.

Z przebiegu przetargu komisji przetargowa sporządza protokół, który powinien zawierać: oznaczenie terminu, miejsca, czasu oraz rodzaju przetargu, oznaczenie przedmiotu przetargu, imiona i nazwiska obecnych na przetargu członków komisji, wysokość ceny wywoławczej, najwyższą kwotę zaoferowaną przez uczestnika wygrywającego przetarg, ilość osób uprawnionych do przetargu, imię i nazwisko, adres osoby wyłonionej w przetargu jako nabywcę.

Protokół z przeprowadzonego przetargu podpisują wszyscy członkowie komisji przetargowej obecni na przetargu.

Przetarg uważa się za nierozstrzygnięty, jeżeli: nie wpłynęła żadna oferta, żaden z uczestników przetargu nie zaoferował co najmniej ceny wywoławczej, komisja przetargowa odrzuciła wszystkie oferty lub nie wybrała żadnej oferty lub wynik przetargu nie został zatwierdzony przez Prezydenta Miasta Ostrołęki. W przypadku braku rozstrzygnięcia przetargu komisja przetargowa ogłasza kolejny przetarg. Cena wywoławcza w drugim przetargu może zostać obniżona, jednak nie więcej niż o 25% ceny wywoławczej z pierwszego przetargu.

Bezskuteczność dwukrotnie ogłoszonego przetargu umożliwia sprzedaż materiałów budowlanych w trybie bezprzetargowym w drodze negocjacji. Cenę sprzedaży ustala się w negocjacjach z nabywcą w wysokości nie niższej niż 50% ceny wywoławczej, ustalonej jak do pierwszego przetargu.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×