eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nieprawidłowości przy przetargach? Policja bada sprawę byłego współpracownika prezydenta

REKLAMA
zdjecie 2400
zdjecie 2400
REKLAMA
Policjanci z Ostrołęki wyjaśniają czy przy przetargach ogłaszanych przez miasto Ostrołęka nie doszło do nieprawidłowości z udziałem firmy Marka T., któremu w grudniu 2018 ważnego pełnomocnictwa udzielił sam prezydent Łukasz Kulik. Jak ustaliliśmy, trwają postępowania w tej sprawie.
 
Postać Marka T. pojawiła się w samorządowej przestrzeni po wyborach samorządowych w 2018 roku, które wygrał Łukasz Kulik. Prezydent powierzył mu pełnomocnictwo - ten dokument ujawniliśmy w naszym portalu. Okazało się, że T. był w przeszłości skazany prawomocnym wyrokiem za oszustwo. Mimo to, jego firma wygrywała przetargi i wykonywała inwestycje w mieście. Kiedy kwestia wyroku wyszła na jaw, prezydent Ostrołęki złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez właściciela firmy - składane były bowiem przez niego oświadczenia o spełnieniu warunków przystąpienia do przetargu, a jednym z warunków jest brak skazania za przestępstwa z poszczególnych artykułów Kodeksu karnego, w tym również za oszustwo.
 
Jak się dowiadujemy, sprawa nabrała tempa, sprawę wyjaśniają ostrołęccy policjanci.
 
- W wyniku zawiadomienia Prezydenta Ostrołęki o możliwości popełnienia przestępstwa przez właściciela firmy, Komenda Miejska Policji w Ostrołęce wszczęła dochodzenia o czyn z art. 297 § 1  kk - poinformowała nas Anna Drewnowska, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrołęce.
 
Art. 297 § 1 Kodeksu karnego (oszustwo kredytowe) ma następujące brzmienie: Kto, w celu uzyskania dla siebie lub kogo innego, od banku lub jednostki organizacyjnej prowadzącej podobną działalność gospodarczą na podstawie ustawy albo od organu lub instytucji dysponujących środkami publicznymi - kredytu, pożyczki pieniężnej, poręczenia, gwarancji, akredytywy, dotacji, subwencji, potwierdzenia przez bank zobowiązania wynikającego z poręczenia lub z gwarancji lub podobnego świadczenia pieniężnego na określony cel gospodarczy, instrumentu płatniczego lub zamówienia publicznego, przedkłada podrobiony, przerobiony, poświadczający nieprawdę albo nierzetelny dokument albo nierzetelne, pisemne oświadczenie dotyczące okoliczności o istotnym znaczeniu dla uzyskania wymienionego wsparcia finansowego, instrumentu płatniczego lub zamówienia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
 
Jakie będą ustalenia funkcjonariuszy? Do sprawy wrócimy w naszym serwisie.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×