Jeśli zmagasz się z zatkanymi rurami, woda nie odpływa tak, jakbyś chciał lub z odpływów wydobywa się nieprzyjemny zapach, pomocne może się okazać przepychanie rur pod ciśnieniem. Warszawa jest miastem, w którym znajdziesz specjalistów zajmujących się świadczeniem takich usług. Wcześniej dowiedz się jednak, czym dokładnie są!
Na czym polega ciśnieniowe czyszczenie rur?
Ciśnieniowe czyszczenie rur to proces, który można w skrócie przedstawić w czterech krokach:
Wydobycie wszelkich osadów i zanieczyszczeń z rur za pomocą specjalistycznych narzędzi takich jak sondy hydrodynamiczne poruszające się wzdłuż rur;
Usuwanie nieczystości, które zostają odprowadzone z systemu, co znacząco poprawia przepływ i zapobiega ewentualnym awariom;
Kontrola wykonanych prac za pomocą kamer inspekcyjnych. Pozwalają one na wizualizację wnętrza rur i identyfikację ewentualnych uszkodzeń czy nieprawidłowości;
Odbiór, podczas którego sprawdzana jest efektywność całego procesu.
Aby oczyszczanie rur pod ciśnieniem mogło przynieść oczekiwane efekty i aby składało się ze wszystkich wymienionych etapów, należy skorzystać z usług wyłącznie doświadczonych specjalistów.
Czy ciśnieniowe czyszczenie rur jest bezpieczne?
Ciśnieniowe czyszczenie rur wykonane w profesjonalny sposób i przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu jest całkowicie bezpieczne dla całej instalacji. To metoda bezinwazyjna, przyjazna środowisku naturalnemu. Eliminuje konieczność stosowania szkodliwych, silnych detergentów, zatem korzyści odniosą także domownicy.
Wykonywana procedura nie tylko eliminuje przeszkody, ale również przedłuża żywotność instalacji hydraulicznych oraz poprawia efektywność energetyczną. To zaś przekłada się na oszczędności operacyjne. Nie bez powodu mówi się więc, że ciśnieniowe oczyszczanie rur zwiększa bezpieczeństwo i trwałość całego systemu.
Ciśnieniowe czyszczenie rur – kiedy warto z niego skorzystać?
Zatkanie rur kanalizacyjnych może być wywołane rozmaitymi czynnikami. Do najczęstszych należą:
tłuszcz, resztki jedzenia i włosy – szczególnie w kuchennych lub łazienkowych odpływach;
osady mineralne – twarda woda może prowadzić do odkładania się kamienia wewnątrz rur;
chusteczki higieniczne, które nie rozpuszczają się w wodzie;
korzenie drzew – mogą przenikać do rur i powodować mechaniczne uszkodzenia oraz zatory;
materiały budowlane – pozostałości po remontach, takie jak gips czy cement.
Bez względu na to, co było przyczyną zatkania rur, warto skorzystać z ciśnieniowego ich czyszczenia. Niekiedy nawet nie wiadomo, dlaczego woda stoi w odpływie – także wtedy najlepiej skonsultować się ze specjalistami. Zwłaszcza jeśli domowe sposoby udrażniania rur nie przynoszą skutków.
Artykuł sponsorowany.