eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mieszkańcy osiedla Wojciechowice chcą przyłączenia budynków do sieci gazowej

REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcy Wojciechowic chcą wybudowania sieci gazowej, do której można by przyłączyć kolejne budynki. To efekt utrzymującego się smogu. Starania w tej sprawie od lat prowadzi radna Grażyna Sosnowska, teraz przypomniała ona o konieczności realizacji tej inwestycji w interpelacji do prezydenta Janusza Kotowskiego.

Grażyna Sosnowska już trzy lata temu rozpoczęła zbieranie podpisów mieszkańców na rzecz tej inwestycji. Zebrane zostały podpisy mieszkańców osiedli Wojciechowice i Traugutta, którzy są zainteresowani przyłączeniem budynków do sieci gazowej.

- Mam świadomość, że nie wszyscy mieszkańcy mają szanse na skorzystanie z tego udogodnienia. W czasach gospodarki rynkowej również i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo kieruje się rachunkiem ekonomicznym. Zgodnie z moją wiedzą, prawie niemożliwe jest pozyskanie dostaw gazu do celów bytowych, a dotyczy to głównie budynków wielorodzinnych. Natomiast ulice przy których znajduje się budownictwo jednorodzinne oczekuje na doprowadzenie gazu do celów grzewczych. Należą do nich mieszkańcy ul. 5 Pułku Ułanów Zasławskich, Turskiego, Wspólnej, a także kilku innych. Tylko w wymienionym rejonie Wojciechowic mieszka około 400 osób - wyjaśnia radna Sosnowska.

Dodatkowo, o gaz walczą mieszkańcy Nowej Wsi Wschodniej i osiedla Leśniewo. Czekają oni już 2 lata na pozytywną decyzję PGNiG. Radna proponuje połączenie tych inwestycji, co podniosłoby opłacalność wykonania sieci gazowej dla inwestora. Z kolei na osiedlu Traugutta istnieje gazociąg doprowadzający gaz do części osiedla, ale niektóre ulice wciąż nie mają do niego dostępu, mimo iż istnieją warunki do jego doprowadzenia. Grażyna Sosnowska zgłasza także, że istnieje możliwość pozyskania funduszy na ten cel z Unii Europejskiej - z projektów zakładających rozwój systemów dystrybucji, magazynowania i przesyłu gazu.

Problem ze smogiem sprawia, że prośby mieszkańców wydają się być zasadne, dlatego też w ich imieniu do prezydenta Kotowskiego zwróciła się radna Grażyna Sosnowska. Zaproponowała ona spotkanie z mieszkańcami. Jak do tej prośby ustosunkuje się prezydent Janusz Kotowski? Przekonamy się w ciągu dwóch tygodni, kiedy to radna uzyska odpowiedź na swoją interpelację.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14 dk15 dk16 dk17  18  19  20
 21  22 dk23  24  25 dk26 dk27
 28 dk29 dk30  1  2  3  4
×