eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Łukasz Kulik z zarzutami. Miastu grozi inwestycyjny paraliż!

REKLAMA
zdjecie 6189
REKLAMA

Zakaz wykonywania czynności służbowych związanych z organizacją i przeprowadzaniem postępowań o udzielenie zamówień publicznych na rzecz miasta Ostrołęki. Taki środek zapobiegawczy zastosowany przez prokuraturę w związku z zarzutami dla prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika może spowodować paraliż miejskich inwestycji.

Łukaszowi Kulikowi prokurator przedstawił zarzut niedopełnienia w dniu 3 września 2019 roku w Ostrołęce, jako Prezydentowi Miasta Ostrołęka obowiązków służbowych związanych z czynnościami w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego inwestycji pn. Budowa ul. D. Majewskiego w Ostrołęce w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa infrastruktury technicznej przy udziale mieszkańców”, gdzie jako kierownik zamawiającego, złożył oświadczenie, iż nie podlega wyłączeniu w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, albowiem nie pozostawał przed upływem trzech lat od wszczęcia przedmiotowego postępowania w stosunku zlecenia z wykonawcą ubiegającym się o udzielenie zamówienia, podczas gdy faktycznie w dniu 10 grudnia 2018 roku zawarł w imieniu Miasta Ostrołęka z ubiegającym się o udzielenie zamówienia Markiem T., umowę zlecenia na wykonanie czynności polegających na weryfikacji dokumentacji znajdującej się w Wydziale Inwestycji Miejskich, Wydziale Dróg, Wydziale Finansów, Budżetu, Podatków i Opłat, a także wiedząc, iż Marek T. będąc prawomocnie skazany z art. 286 § 1 k.k. podlega wykluczeniu z przetargu zaniechał działań zmierzających do weryfikacji karalności Marka T. i wykluczenia go z przetargu, po czym w dniu 12 września 2019 roku zawarł jako Prezydent Miasta Ostrołęka umowę nr KPZ.272.12.2019 z Markiem f. jako wykonawcą, na mocy której zlecił wykonawcy działającemu jako właściciel firmy TYSZMARK-POL MPBO wykonanie robót budowlanych w zakresie zadania inwestycyjnego pn. Budowa ul. D. Majewskiego w Ostrołęce w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa infrastruktury technicznej przy udziale mieszkańców” ustalając wartość wynagrodzenia wykonawcy na kwotę 505 086,15 zł (pięćset pięć tysięcy osiemdziesiąt sześć złotych i piętnaście groszy), czym działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez wykonawcę Marka T. i na szkodę interesu publicznego, wyrażającego się koniecznością zapewnienia wiarygodności dokumentów w obrocie prawnym oraz zagwarantowania równych pozycji uczestnikom przetargów publicznych.

Wyżej wymieniony podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. Zarzucane podejrzanemu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 20.000 złotych oraz zakazu wykonywania czynności służbowych związanych z organizacją i przeprowadzaniem postępowań o udzielenie zamówień publicznych na rzecz miasta Ostrołęka, a także zabezpieczenie majątkowe na poczet grzywny w kwocie 30.000 złotych.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, prezydent Ostrołęki zgodził się na podawanie pełnych danych.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×