Jakie imprezy odbędą się w czerwcu w Ostrołęce? Zobaczcie, gdzie warto być i co będzie będzie się działo w naszym mieście.
Poniżej czerwcowy kalendarz imprez, które odbywały będą się w Ostrołęckim Centrum Kultury.
OSTROŁĘCKIE SPOTKANIA KLUBÓW SENIORA
1 VI, godz. 10, mała sala kinowa, wstęp wolny
Kluby zaprezentują się w ciekawym programie artystycznym składającym się z wierszy, monologów i piosenek.
MAŁY KSIĄŻĘ
spektakl Teatru MER
2 VI, godz. 12, sala OCK; bilety: bilet: 7 zł (dla dziecka) i 15 zł (dla osoby dorosłej)
Historia Małego Księcia, tajemniczego przybysza z asteroidy B612, to ponadczasowa opowieść, która na pewno oczaruje tych najmłodszych, jak i dorosłych widzów.
Reżyseria: Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński
Występują: A.M.Guzik, M.Truszczyński, Ewa Gałat
Spektakl trwa 55 minut.
PO NOCNEJ ROSIE
koncert pieśni Stanisława Moniuszki
4 VI, godz. 19, scena przy Kupcu
Rok 2019 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i UNESCO Rokiem Stanisława Moniuszki. W tym roku przypada 200-setna rocznica urodzin kompozytora, dyrygenta, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie oraz twórcy polskiej opery narodowej. Moniuszko tworzył muzykę nacechowaną narodowo, wplatając w swoje kompozycje wyraziste elementy folkloru polskiego oraz wykorzystując utwory polskich poetów.
4 czerwca przypada 30. rocznica pierwszych w Polsce częściowo wolnych wyborów. Z tej okazji zapraszamy na nasz wyjątkowy koncert.
Wystąpią: Ostrołęcki Chór Kameralny pod dyrekcją Bożeny Harasimowicz-Pęzy, Ostrołęcka Scena Autorska oraz gościnnie Jakub Milewski.
PO DRUGIEJ STRONIE TĘCZY
spotkania z muzyką
5 VI godz. 13.15, sala OCK, bilet 5 zł
Młodych słuchaczy czeka daleka i pełna przygód wyprawa aż za ocean. Muzyki będziemy szukać na bezkresnej prerii, wśród drapaczy chmur i w zgiełku wielkich miast, ale przede wszystkim w krainie baśni. Kogo tam spotkamy? Co znajduje się po drugiej stronie tęczy?
Na wakacje wyruszamy, bezpiecznie wracamy
6 VI godz. 10, Kultownia OCK
wstęp wolny po wcześniejszym zgłoszeniu
Spotkanie, na którym rozmawiać będziemy o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Nie zabraknie też czasu na zabawę. Pomogą nam w tym: Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, Grupa Ratownicza „Nadzieja", WOPR-OS Ostrołęka i Biblioteka Osiedlowa Nr 6.
RETROSPEKCJA
wernisaż wystawy fotografii archiwalnych
6 VI godz. 18, hol OCK
Z okazji przypadającej w tym roku 30 rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do parlamentu, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku, przypominamy jak wyglądały te wybory w Ostrołęce.
ALICJA W KRAINIE CZARÓW
premiera spektaklu tanecznego Zespołu Tańca Współczesnego DE-EM
7 VI, godz. 18, sala OCK, wstęp 6 zł
To historia zarówno dla małych jak i dla dużych, którzy nie zatracili w sobie ducha przygody i wciąż potrafią docenić magię wyobraźni. Tę dziwną historię autorstwa Levisa Carolla przedstawią tancerze Zespołu De-eM. Na scenie OCK zobaczymy wszystkich członków zespołu, tj. cztery grupy wiekowe.
Zajrzyj z nami do króliczej nory... :)
Reżyseria spektaklu: Małgorzata Wójcik
Choreografia: Małgorzata, Zuzanna i Bartosz Wójcikowie
Scenografia: Grażyna Kulesik
Nagłośnienie: Tomasz Bednarczyk
Światła: Jakub Bednarski
Powtórzenie koncertu 9 VI, godz. 10, sala OCK, wstęp 6 zł
64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI
finał centralny w turniejach: recytacja i wywiedzione ze słowa
12-15 VI, mała sala OCK, wstęp wolny
Co roku w czerwcu gościmy znakomitych recytatorów z całej Polski, laureatów konkursów eliminacyjnych. Zapraszamy Państwa do obserwowania zmagań konkursowych uczestników 64. OKR. Mamy nadzieję, iż z zaproszenia tego skorzystają wszyscy miłośnicy literatury i sztuki "żywego słowa".
POROZMAWIAJMY PRZY HERBACIE VI
spotkanie rodzinne
13 VI, godz. 17, Kultownia OCK, wstęp wolny
Tym razem nie zapraszamy jednego gościa – bohaterem wieczoru będą wszystkie rodziny z dziećmi, które zechcą przyjść i zaprezentują ulubioną formę wspólnego spędzania czasu. Na każdego, kto podzieli się tym z innymi, czeka niespodzianka. Zapraszamy całe rodziny!
WERONIKA ADAMOWSKA - RZEŹBA
wernisaż wystawy
13 VI godz. 19, Galeria Ostrołęka
Weronika Adamowska - urodzona w Łomży w 1988 roku. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku rzeźba ze specjalizacją ceramika. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Andrzeja Borcza (2013). Nagroda Stowarzyszenia Przyjaciół Wydziału Sztuk Pięknych UMK za dyplom artystyczny w Instytucie Artystycznym Wydziału Sztuk Pięknych UMK (2014). Działalność twórcza w dziedzinie rzeźby, ceramiki, rysunku, tkaniny artystycznej i scenografii. Nauczycielka rzeźby i technik rzeźbiarskich w Liceum Plastycznym im. Artura Grottgera w Supraślu.
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
koncert z cyklu Nastroje we Dwoje
15 VI, godz. 17, sala OCK, bilet 30 zł
SDM to legendarna grupa wykonująca poezję śpiewaną. Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Bieszczadzkie Anioły, Gloria) po najnowsze.
BAJKA O SZCZĘŚCIU
premiera spektaklu teatralnego Dziecięcego Teatru Amatorskiego NIEWIDZIALNI
16 VI, godz. 12, Klub Oczko, wstęp wolny
Bajka dla najmłodszych autorstwa Izabeli Degórskiej, utrzymana w klimacie baśni Braci Grimm. W biednej chatce na skraju lasu żyje sobie dziadek z trójką przyjaciół - kogucikiem, świnką i myszką. Pewnego dnia przyjeżdża do nich wędrowny handlarz i całkowicie zmienia ich życie. Wzruszająca przypowieść o sile prawdziwej przyjaźni.
Wystąpią: Andżelika Parzych, Oliwia Półtorak, Patrycja Laskowska, Hubert Laskowski, Natalia Gabryś, Hanna Trzcińska, Piotr Zagroba, Włodzimierz Gołębiewski, Szymon Grabowski, Aleksandra Piasta, Hubert Majek, Ryś Morka, Dobromiła Napiórkowska
Reżyseria - Anna Filochowska
Światło/dźwięk - Mateusz Grzybowski
Muzyka - Tadeusz Kowalewski
Scenografia - Marek Suski, Grażyna Kulesik
BLISKO (2)
Koncert Grupy Wokalnej Gospel
16 VI, godz. 18.30, Kościół pw. św. Franciszka z Asyżu, wstęp wolny
Grupie wokalnej towarzyszyć będzie zespół instrumentalny w składzie:
Grzegorz Kozłowski - gitara akustyczna
Tomasz Kipert - gitara basowa
Robert Mierzejewski - instrumenty perkusyjne
Kierownictwo artystyczne - Bożena Harasimowicz-Pęza
Dźwięk - Mateusz Grzybowski
35 lat Zespołu Tańca Ludowego OSTROŁĘKA
Koncert Jubileuszowy
22 VI godz. 12 (wstęp wolny), sala OCK
Zespół Tańca Ludowego OSTROŁĘKA działa już 35 lat. To szmat czasu... Od początku istnienia przez Zespół przewinęło się ponad 3000 tancerzy, których mogliśmy oglądać w ponad 600 koncertach. Zespół odwiedził wiele miast polskich oraz Niemcy, Finlandię, Rosję, Ukrainę, Węgry, Słowację i Hiszpanię. W jubileuszowym koncercie zobaczymy wszystkie grupy aktualnego składu ZTL w nowym programie ale też byłych tancerzy, którzy wciąż w sercu mają taniec ludowy i folklor.
MOJE MIASTO I JA
wernisaż wystawy fotografii
28 VI godz. 18, hol 2 OCK
Obejrzymy zdjęcia młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Gimnazjum nr 1 uczestniczącej w projekcie o tym samym tytule. Przez kilka miesięcy uczestnicy projektu fotografowali miasto, sami wywoływali filmy i robili odbitki w ciemni pozytywowej podczas zajęć w pracowni fotografii analogowej.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Ostrołęki i Przewodniczącego Rady Miasta.