Ostrołęckie instytucje kulturalne nie mogą zaprosić Was do siebie ze względu na pandemię koronawirusa, dlatego kulturę przenoszą do sieci.
Poprzez strony internetowe oraz media społecznościowe będzie można w wirtualny sposób wziąć udział w wydarzeniach oraz korzystać z dobrodziejstw udostępnianych przez Ostrołęckie Centrum Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną czy Galerię Ostrołęka.
MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OSTROŁĘCE
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce przygotowuje szereg propozycji dla czytelników na czas zamknięcia bibliotek. Kilka z nich już jest uruchomionych, kolejne będą się pojawiać na stronie www.mbpostroleka.pl i na facebooku.
1. Posłuchajcie bajek czyli biblioteka czyta najmłodszym. Codziennie pojawia się na stronie MBP nowa bajka dla dzieci czytana przez bibliotekarzy, a wkrótce również przez autorów bajek.
3. Wypożycz e-booka z bazy IBUK LIBRA. Do dyspozycji czytelników blisko 2 tysiące tytułów książek dla dorosłych i dla dzieci, książek z literatury popularnonaukowej oraz lektur szkolnych. Bliższe informacje oraz kod dostępu można uzyskać pod wskazanym na stronie MBP numerem telefonu.
5. "Szuflada" z pomysłami. Garść pomysłów, które uprzyjemnią czas spędzony w domu.
Wkrótce MBP zaprosi m.in. na wirtualne zwiedzanie wystawy pt. "Sprawne ręce w Ostrołęce", wirtualne spacery po dawnej Ostrołęce, a także konkurs literacki, czytanie dla dorosłych.
GALERIA OSTROŁĘKA
Galeria Ostrołęka działająca przy Ostrołęckim Centrum Kultury uruchomiła swój profil FB. Można na nim zobaczyć prezentowane do tej pory, jak i aktualne wystawy oraz przeczytać wartościowe informacje o ich twórcach. Galeria działa od trzydziestu kilku lat, więc zasób zdjęć z wystaw oraz informacji o ich autorach jest duży. Aktualnie na profilu FB będzie można zobaczyć wystawę Stanisława Tomalaka oraz zdjęcia z wystawy "Piękny i Bestia" Daniela Ejsymonta.
OSTROŁĘCKIE CENTRUM KULTURY
OCK przygotowuje dla mieszkańców zajęcia plastyczne, z tańca współczesnego, towarzyskiego, ludowego, które już niebawem będzie można zobaczyć w sieci.
Muzueum Kultury Kurpiowskiej
Do sieci przeniosło także sawoją działalnosć Muzeum Kultrury Kurpiowskiej w Ostrołece. Na platformie youtube pracownicy muzeum prowadzili m.in. warsztaty z wykonywania palmy i wycinanki kurpiowskiej.