Konferencja, podpisanie porozumienia o współpracy między Wyższą Szkołą Agrobiznesu
i Polskim Towarzystwem Ekspertów i Biegłych Sądowych oraz otwarcie pracowni kryminalistycznej to ważne akcenty związane z uruchomieniem kształcenia na specjalności Kryminologia i kryminalistyka w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży (https://wsa.edu.pl/rekrutacja/).
W konferencji pn. „Prawno-kryminalistyczne aspekty bezpieczeństwa społeczności lokalnej” wzięli udział Krzysztof Konopka – Prezes Polskiego Towarzystwa Ekspertów i Biegłych Sądowych, insp. Sławomir Cisowski - Naczelnik Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji, mł. insp. dr Mirosław Bednarski – radca prawny, Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów KSP w Warszawie, Dyrektor Biura Prawnego w Polskim Towarzystwie Ekspertów i Biegłych Sądowych, Jan Gołębiowski - psycholog kryminalny, biegły sądowy, Dyrektor Biura Psychologii w Polskim Towarzystwie Ekspertów i Biegłych Sądowych, gen. dr Bogusław Bębenek wykładowca WSA i Uczelni Vistula, Mariusz Kozikowski Przewodniczący regionu Łomża – Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, Adam Chojnowski – wieloletni biegły sądowy z zakresu informatyki i elektroniki, wykładowca (WSA, PB), informatyk śledczy, Krzysztof Konopka – biegły sądowy z zakresu kryminalistycznego badania dokumentów i pisma ręcznego, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekspertów i Biegłych Sądowych, konsultant naukowy Komendy Stołecznej Policji w Warszawie oraz wykładowca akademicki UTH i WSA. Ciekawe tematy wystąpień dały obraz uczestnikom jak ważne są zagadnienia związane z obszarem wiedzy jakim jest kryminalistyka oraz kryminologia.
Własna pracownia kryminalistyczna to duży komfort dla studentów, ale także wykładowców. Sala dydaktyczna wyposażona została w nowoczesny sprzęt służący do ujawniania, zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia i narzędzia do badania tych śladów takie jak mikroskopy oraz lampy UV. Pozorowane miejsce przestępstwa pozwoli studentom na zapoznanie się z procedurą przeprowadzania oględzin i procedurami postępowania przygotowawczego. Działalność pracowni kryminalistycznej umożliwi studentom nabycie praktycznych i niezbędnych umiejętności śledczych – pod okiem wykładowców i ekspertów kryminalistyki. Specjalistyczna pracownia będzie także służyć innym celom naukowym
i dydaktycznym Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży.
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy i zainteresowaniom młodych ludzi Wyższa Szkoła Agrobiznesu prowadzi nabór na studia I i II stopnia (licencjackie i magisterskie)
o specjalności Kryminologia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Zapisy (https://wsa.edu.pl/rekrutacja/) potrwają do końca września, a studenci rozpoczną naukę już w październiku 2022 roku.
Artykuł sponsorowany.