Jest decyzja radnych województwa mazowieckiego. Kolejne 24 lokalne inwestycje otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego. Przebudowy dróg w Milanówku, Gierwatach czy gminie Płońsk, termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 343 w Warszawie, budowa przychodni przy ul. Przy Agorze 16b w Warszawie oraz przebudowa targowiska miejskiego w Siedlcach – to tylko wybrane z projektów, które otrzymają w sumie ponad 55 mln zł dofinansowania w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.
To kolejne wsparcie w ramach tego programu. W marcu radni województwa podjęli decyzję dotyczącą dofinansowania 294 inwestycji z całego Mazowsza. Teraz liczba ta zwiększy się o nowe projekty. Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to największy program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. – Jak sama nazwa wskazuje, jego celem jest wyrównywanie różnic między poszczególnymi gminami i powiatami. Do tego programu nie ma jednego naboru, a wnioski spływają cały rok. Samorządy mają różne potrzeby – od remontu drogi, po budowę szkoły czy rozbudowę centrów kultury. Każdy projekt traktujemy priorytetowo. Zdecydowaliśmy o dofinansowaniu kolejnych inwestycji, ponieważ są one bardzo ważne dla społeczności lokalnych.
Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski podkreśla, że 9 dofinansowanych projektów będzie realizowanych na terenie Warszawy. – Przebudowane zostaną m.in. ulice Szczepkowskiego, Dzierżanowskiego, Norwida, Kasprowicza i Falęcka w Milanówku, termomodernizacji zostanie poddany budynek Szkoła Podstawowej nr 343 przy ul. Kopcińskiego na Ursynowie. Oddział neurologii w Szpitalu Czerniakowskim zostanie zmodernizowany, a szpital im. Świętej Rodziny będzie doposażony w sprzęt medyczny i systemy informatyczne. Dzięki wsparciu samorządu województwa istotne dla mieszkańców projekty już wkrótce będą realizowane.
W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” zostaną dofinansowane kolejne 24 inwestycje, w tym: 6 projektów dotyczących modernizacji dróg gminnych, 3 projekty edukacyjne, 15 projektów dotyczących m.in. infrastruktury sportowej, zdrowotnej, społecznej czy kanalizacyjno-wodociągowej.
Na projekty warszawskie zwraca uwagę radny Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, przewodniczący Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej. – Miasto stołeczne Warszawa przeprowadzi m.in. inwestycje w szpitalach. Będą to np. modernizacja oddziału neurologii z pododdziałem leczenia udarów w Szpitalu Czerniakowskim, informatyzacja Centrum Opieki Medycznej Kopernik, doposażenie w sprzęt medyczny i systemy informatyczne szpitala im. Świętej Rodziny, modernizacja centrum medycznego Żelazna, a także zwiększenie potencjału zabiegowego Szpitala Południowego. Jako radny sejmiku właśnie z Warszawy uważam, że te przedsięwzięcia są wyjątkowo ważne dla naszego miasta, które jest dotknięte negatywnymi konsekwencjami budżetowymi związanymi i z tzw. janosikowym, i ze skutkami Polskiego Ładu, który uderzył szczególnie w duże samorządy miejskie.
Wśród beneficjentów znalazł się gmina Myszyniec na dwa projekty: budowa drogi gminnej w Białusnym Lasku (1 076 180 zł) i budowa infrastruktury drogowej w Myszyńcu Starym oraz Wykrocie (1 782 729 zł).