2023-03-17T13:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Kobiety z charakterem – 5 najlepszych filmów

Charyzmatyczne, zaradne i uparte – takie właśnie są kobiety, gdy walczą o coś, na czym im zależy. Warto przypomnieć sobie filmowe bohaterki, które biorą życie w swoje ręce i sięgają po ostateczne środki, aby zakończyć sprawy niecierpiące zwłoki. Sprawdź, do czego doprowadzi je determinacja.

„Cruella” (2021), reż. Craig Gillespie

Czy kojarzysz bezwzględną Cruellę z filmu „101 dalmatyńczyków”? Jeśli tak, to dowiedz się, w jaki sposób najsłynniejsza projektantka mody stała się obsesyjną porywaczką szczeniaków w czarne kropki. Wszystko zaczyna się na ulicach XX-wiecznego Londynu, na których młoda oszustka Estelle próbuje utorować sobie drogę do świata mody. Pewnego razu Estelle spotyka baronową von Hellman, co rozpoczyna serię wydarzeń, które zaprowadzą Estellę w najmroczniejsze zakamarki jej duszy…

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” (2017), reż. Martin McDonagh

Poznaj Mildred Hayes: niepokorną matkę zamordowanej dziewczyny. Mildred nie może pogodzić się opieszałością służb, które nie robią nic konkretnego, aby odnaleźć morderców córki. Kobieta wynajmuje trzy lokalne billboardy za miastem, aby umieścić na nich kontrowersyjne i skłaniające do refleksji przesłania. Tym samym rozpoczyna batalię z niestabilnym gliną i poważanym szefem miejskiej policji, narażając reputację i bezpieczeństwo swojej rodziny. Czy kobiecie uda się skłonić służby do intensywniejszych działań nad sprawą morderstwa?

„Pretty Woman” (1990), reż. Garry Marshall

Udana komedia romantyczna? „Pretty Woman” z Julią Roberts i Richardem Gere na pewno do takich należy. Czarująca prostytutka Vivian Ward przypadkowo spotyka biznesmena Edwarda Lewisa. Mężczyzna postanawia zapłacić kobiecie za jej towarzystwo przez kilka dni. Kiedy zaradna kobieta przyjmuje ofertę, nie zdaje sobie sprawy, że znajomość z Edwardem przerodzi się w burzliwy romans. Czy nieposkromiona Vivian i ułożony Edward mają szansę na prawdziwy związek? Koniecznie obejrzyj film, aby się dowiedzieć!

„Erin Brokovich” (2000), reż. Steven Soderberg

Erin to dwukrotna rozwódka, która samotnie wychowuje trójkę dzieci. Nie ma wykształcenia, pracy ani perspektyw na jej znalezienie, przez co wciąż popada w długi. Paradoksalnie, wypadek drogowy, któremu ulega, staje się dla niej szansą na zdobycie pracy asystentki w kancelarii adwokackiej. Tam kobieta trafia na ślad pewnych nieprawidłowości w jednym z ogromnych koncernów. W wyniku działań spółki cierpią zarówno ludzie, jak i środowisko. Erin postanawia pozwać koncern, a ogromna determinacja, aby pomóc poszkodowanym, skutecznie prowadzi ją do wygrania sprawy.

Moc kobiet w filmach

Outsiderki, przykładne matki, zdeterminowane i zaradne pracownice – kobiety potrafią objąć swoim zasięgiem wszystkie konieczne doglądania dziedziny życia. Jednak czasem każda z nich potrzebuje wsparcia, uścisku lub kubka z ciepłą herbatą. Kobiety są wspaniałe, dlatego razem z pakietami od Netii zyskaj dostęp do Disney+ i spędź czas z najsympatyczniejszymi bohaterkami kina.

Artykuł sponsorowany.

 

Zobacz również
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×